نشست هم اندیشی شورای راهبردی هفته آگاهی از مغز در ستاد توسعه علوم شناختی

تاریخ : 1398/10/22

تعداد بازدید : 564

5 امتیاز از 6 رای

به منظور ارتقاء دانش و افزایش سطح آگاهی عموم مردم از ساختار و عملکرد های مغز ، نشست هم اندیشی شورای راهبردی هفته آگاهی از مغز، با حضور دکتر "سید کمال خرازی" مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور درامور توسعه علوم شناختی در ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی تشکیل شد.

در این نشست که سیاستگذاران امور سلامت و آموزش و پرورش، مدیران شهرداری، انجمن‌های علمی و سازمان ‌های مردم نهاد و نیز کارشناسان ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی شرکت داشتند، زمینه‌های همکاری، هماهنگی و تشریک مساعی  برای برگزاری پنجمین سال هفته آگاهی از مغز در سطح کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

 

"هفته آگاهی از مغز" رویدادی جهانی برای ارتقاء و علاقه‌مندی به تحقیقات علوم اعصاب است که هرساله با حمایت‌های ستاد  توسعه علوم شناختی و همکاری مراکز و نهادها درنقاط مختلف کشورمان برگزار می‌شود.

 

دکتر"محمد تقی جغتایی" مشاور ارشد ستاد توسعه علوم شناختی در امر آموزش دراین نشست هم‌ اندیشی با تاکید برارتقاء سرمایه شناختی جامعه گفت: با حمایت‌ها و برنامه‌ریزی‌های این ستاد، فعالیت‌های متنوعی در حوزه مغز و آگاهی از عملکرد و ساختارهای این بخش حیاتی بدن انسان و توانمندسازی آن در سطح جامعه تدوین و درحال اجرا است .

 

وی افزود: هفته آگاهی از مغز امسال برای پنجمین سال متوالی در کشور برگزار خواهد شد تا ضمن ارایه آموزش‌ها و پرداختن به طرح های تحقیقاتی، زمینه شناسایی بیماری‌ ها و اختلالات درحوزه‌ های مغز بویژه در دو حیطه کودک و بزرگسال به منظور پیشگیری و درمان هرچه بیشتر فراهم شود.

 

مشاور عالی ستاد توسعه علوم شناختی خاطر نشان کرد: درهفته آگاهی ازمغز تلاش می شود تا با استفاده از تمامی را‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و امکانات ، سطح دانش و اطلاعات ازتوانایی های مغز ونیز راه‌ های جلوگیری ازکاهش توانایی های مغزدر بین اقشار مختلف مردم درجامعه افزایش یابد.

 

در این نشست مسوولان و نمایندگان سازمان‌ها ، نهادها و انجمن‌های علمی و مراکز مردم نهاد درخصوص نحوه برگزاری بهتر هفته آگاهی از مغز دیدگاه ها و پیشنهادات خود را مطرح و بر استمرا تبلیغات ، فعالیت‌های مستمر پژوهشی و بهره‌گیری از بخش‌های مختلف در حوزه ‌های ستادی و اجرایی درسطح کشور تاکید کردند.

نظر شما