هشتمین همایش بین‏ المللی علوم شناختی باحمایت ستاد توسعه علوم شناختی در تهران برگزار می‌شود

تاریخ : 1398/10/29

تعداد بازدید : 516

5 امتیاز از 5 رای

هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی با هدف برقراری تعاملات علمی برای توسعه و گسترش فعالیت‌های پژوهشی و همکاری‌های بین رشته‌ای با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی اواخر فروردین ماه سال آینده توسط موسسه آموزش عالی علوم شناختی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

به منظور برگزاری هرچه بهتر این رویداد علمی، نشست شورای راهبردی همایش با حضور دکتر "سید کمال خرازی " مشاور عالی معاون علمی و فنآوری رییس جمهوردر امور توسعه علوم شناختی برای رایزنی و تبادل نظر در خصوص مسایل و موضوعات آن تشکیل شد.

 

در این همایش مباحث علمی و پژوهشی در قالب سخنرانی و میزگرد‏های علمی، کارگاه‌های آموزشی و ارائه مقالات به صورت سخنرانی و پوستر مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

 

عصب ‌شناسی شناختی، روان شناسی شناختی، آموزش و پرورش شناختی، زبان‌شناسی شناختی، فلسفه ذهن، هوش مصنوعی، مدل‌سازی شناختی، بازتوانی شناختی، عصب‌شناسی بالینی، شناخت اجتماعی، ارزیابی شناختی، علوم شناختی و رسانه، علوم شناختی و طراحی و خلاقیت از محورهای این رویداد علمی عنوان شده است.

 

دکتر "علی‌رضا مرادی"رییس این همایش معتقد است برگزاری این همایش علمی با حضور فرهیختگان و صاحب‌نظران برجسته داخلی و خارجی و نیز جوانان محقق و دانشجویان  فرصت کم نظیری را فراهم می‌کند تا دستاوردهای ارزشمند علمی اعم از پژوهش‏های بنیادی و یا مطالعات کاربردی در قالب محورهای همایش در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

 

وی در یاداشتی می‌افزاید: علوم شناختی شاهراه تلاقی علوم اعصاب، شاخه‏های مختلف پزشکی از جمله تصویربرداری مغزی، روانپزشکی، پزشکی سالمندان و علوم مهندسی و رایانه، زبان‌شناسی شناختی، فلسفه ذهن، آموزش و پرورش شناختی، روانشناسی شناختی، شناخت اجتماعی است و از این رو فرصتی است تا طیف وسیعی از متخصصان رشته‌های مذکور به بحث و تبادل نظر و نقد و بررسی یافته‏ های علمی بپردازند.

 

دو تن از دبیران علمی این همایش نیز با دعوت از دانشمندان و محققان حوزه علوم شناختی برای شرکت در این رویداد علمی اعلام کردند: موضوعات و مباحث مختلفی از جمله مدل سازی شناختی، زبان شناسی شناختی، آموزش و پرورش شناختی و فلسفه ذهن توسط دانشمندان و محققان ملی و بین المللی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 

به گفته آنان، مقالات تحقیقی بسیاری در قالب سمپوزیوم‌های متعدد و پوستر نیز توسط محققان ارائه و بخش قابل توجهی از همایش نیز به برگزاری میزگردهایی در حوزه علوم شناختی اختصاص دارد.

 

این همایش توسط موسسه آموزش عالی علوم شناختی روزهای 27 الی 29 فروردین ماه سال آینده  با مشارکت ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی و دانشگاه شهید بهشتی و نیز همکاری دانشگاه‌ها و نهادهای علمی و پژوهشی مختلف کشور برگزار می‌شود.

 

نظر شما