یازدهمین فصلنامه مغز و شناخت با نگاهی ویژه به "چالش سرمایه شناختی و طراحی بازی" منتشر شد

تاریخ : 1398/11/06

تعداد بازدید : 583

5 امتیاز از 3 رای

یازدهمین فصلنامه علمی، آموزشی و خبری مغز و شناخت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی با نگاهی ویژه به چالش"سرمایه شناختی و طراحی بازی" و حاوی رویدادها و مطالب جذاب و خواندنی درحوزه های دانش علوم شناختی انتشار یافت.

چالش"سرمایه_شناختی و طراحی بازی " به صورت یک همکاری مشترک بین شتاب‌دهنده شناختی COGNOTECH و ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، بنیاد ملی بازی های رایانه‌ای و شناسا برگزار می شود. محورهای این چالش، طراحی بازی‌های دیجیتال و بازی های فیزیکی و تکالیف قلم کاغذی شناختی است. 

 

چالش "سرمایه شناختی و طراحی بازی" سعی دارد علاوه بر ترویج و آموزش علوم شناختی، پرداختن به پرورش و ارتقا توانمندی های شناختی و معرفی این توانمندی ها، تیم ها و کسب و کارهای نوپا درزمینه بازی های شناختی را شناسایی کرده به توسعه‌ هرچه بیشترخلاقیت و نوآوری درعلوم شناختی و تفکر بین‌رشته‌ای دراین زمینه بپردازد.

 

برای آشنایی با این چالش، مراحل و فرآیند آن، جوایز و معرفی بازی ها و همچنین مروری بر برترین بازی‌های شناختی جهان ، می توان پرونده ویژه این شماره مجله مغز و شناخت را مطالعه کرد.

 

"جهان و ارتقای شناختی" ، "معرفی کتاب حقایق مغز"، "ارتقای شناختی ، شمشیر دولبه "، "تلفیق انسان با ماشین "، "آمیخته شدن رویا با منطق" ، "زیبایی در ورای مغز"  و اخبار داخلی و خارجی در حوزه های علوم شناختی و فعالیت ها و اقدامات ستاد توسعه علوم شناختی از دیگر موضوعات انعکاس یافته در این شماره فصلنامه مغز و شناخت است و مخاطبان می توانند با مراجعه به بخش انتشارات سایت ستاد علوم شناختی این مطالب را مطالعه کنند.

 

فصلنامه علمی ،آموزشی و خبری مغز و شناخت به صاحب امتیازی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر می شود.

نظر شما