بخشی از ابزارها و تجهیزات فنی حوزه علوم شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی درکشور طراحی، تولید و بومی سازی شد

تاریخ : 1398/11/13

تعداد بازدید : 418

5 امتیاز از 6 رای

کارشناس ارشد بخش پژوهش، فن آوری و زیرساخت ستاد توسعه علوم شناختی، بومی سازی ابزارها و تجهیزات درحوزه علوم شناختی و تداوم مسیر پیشرفت و توسعه در این زمینه را اولویت های راهبردی این ستاد اعلام کرد وگفت: بخشی از این دستگاه ها و سیستم ها با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در کشور طراحی، تولید و بومی سازی شد.

دکتر "حسین عزیزی" گفت: تلاش های گسترده ای در زمینه ساخت، تامین و توسعه ابزارها و فن آوری های این حوزه به منظور ارتقای سطح فعالیت های پژوهشی و حرکت در مسیر کاربردی کردن نتایج مطالعات بویژه در حوزه ذهن و مغز با حمایت های این ستاد درکشور جریان دارد تا محققان و متخصصان درکوتاه ترین زمان، یافته های تخصصی و علمی خود را برای استفاده در کشور کاربردی نمایند.

 

کارشناس ارشد ستاد می افزاید: بواسطه تشکیل تیم های مشترک تحقیقاتی بسیاری از تجهیزات و دستگاه ها از جمله دستگاه ثبت نوار مغزی، تحریک الکتریکی مغز، تصویربرداری نوری از مغز، اندازه گیری سیگنال های مغزی دستگاه اندازه گیری سیستم بویایی و رهگیر چشم در کشور طراحی و در مراکز علمی و درمانی مورد استفاده قرار دارد.

 

دکترعزیزی تشکیل گروه های "پیشران" با هدف دستیابی به خودکفایی در ساخت دستگاه ها و سیستم ها را گام مثبت دیگر برای گسترش فعالیت ها در حوزه علوم شناختی و مطالعه مغز برشمرد و یادآور شد: در این راستا گروه های متعددی درحوزه های نورواپتیک، اختلالات عصب-تحولی و تحریک عمقی مغز ایجاد و فعال شده است.

 

وی همچنین اضافه کرد: ترغیب و جلب همکاری و مشارکت متخصصان، اساتید و پژوهشگران در اجرای طرح های تحقیقاتی و جذب تعداد زیادی از فارغ التحصیلان ایرانی دانشگاه های معتبر بین المللی درمراکز علمی و تخصصی از دیگر فعالیت های ستاد توسعه علوم شناختی درمسیر بالندگی علمی کشور است.

نظر شما