حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال درحوزه علوم شناختی یکی از اهداف راهبردی ستاد توسعه علوم شناختی است

تاریخ : 1398/11/20

تعداد بازدید : 384

5 امتیاز از 8 رای

در راستای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و با هدف تشویق محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات، حمایت از محصولات شرکت های دانش بنیان در حوزه علوم شناختی یکی از سیاست های راهبردی ستاد توسعه علوم شناختی محسوب می شود.

ستاد توسعه علوم شناختی می کوشد با حمایت از تولید تجهیزات داخلی و محصولات شرکت­ های دانش بنیان در حوزه علوم شناختی، علاوه بر شناسایی پتانسیل شرکت ­های موجود، نیاز های تحقیقاتی در حوزه علوم شناختی تامین شود.

 

دکتر "حسین عزیزی" کارشناس ارشد ستاد توسعه علوم شناختی  اعلام کرد: این ستاد در این رهگذر از یک سو تلاش می کند با  سیاست  تشویق و ترغیب محققان برای دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات درحوزه علوم شناختی را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد و از طرف دیگر دانش علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی توسعه و گسترش یابد.

 

 وی گفت: در نتیجه تلاش ها و فعالیت های مستمر در سال­های اخیر حدود بیست  شرکت دانش بنیان فعال در حوزه علوم شناختی همکاری مستقیم با ستاد توسعه علوم شناختی را آغاز کرده اند.

 

عزیزی افزود: با حمایت های این ستاد تاکنون بیش از 10 محصول مختلف در حوزه های مرتبط با علوم شناختی توسعه یافته و در مجموع 24 دستگاه از جمله سیستم ثبت فعالیت­ های الکتریکی مغز (الکتروانسفالوگرام) 64 کاناله، سیستم رهگیر چشمی، fNIRS، و سیستم تحریک الکتریکی فراجمجمه­ ای از محصولات شرکت های دانش بنیان خریداری و در اختیار مراکز علمی و دانشگاهی در سراسر کشور قرار گرفته است.

 

 کارشناس ارشد ستاد می افزاید: کمک به طراحی ، تولید و ساخت دستگاه ها و تجهیزات در داخل کشور و بومی سازی ابزارآلات فنی و تخصصی و کاهش وابستگی ها و صرفه جویی ارزی از اهداف و سیاست های این ستاد در راستای همکاری و تعامل با شرکت های دانش بنیان در حوزه های دانش علوم شناختی است.

 

وی برخورداری از تجهیزات برای فعالیت و تحقیق در زمینه علوم شناختی را حائز اهمیت دانست و گفت: ستاد توسعه علوم شناختی  برای توسعه و گسترش بازارهای دانش بنیان ، همواره به حمایت و پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان ادامه می دهد.

نظر شما