مرحله نخست ششمین دوره مسابقه ملی دانش مغز با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در کشور برگزار شد

تاریخ : 1398/11/23

تعداد بازدید : 373

4 امتیاز از 6 رای

مرحله اول ششمین دوره مسابقه ملی دانش مغز Brain Bee 2020، با رقابت سه هزار دانش آموز بهمن ماه امسال به صورت سراسری در ۳۲ استان و ۴۱ حوزه برگزار شد.

مسابقه دانش مغز هر ساله برای انتخاب دانش آموزان جهت راهیابی به مرحله دوم این مسابقات و اعزام  به مسابقات جهانی برگزار می شود.

 

هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و توسط انجمن علوم اعصاب ایران انجام می شود ، استعداد یابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی درسطح کشور است. 

 

مسابقات "   brain bee"  رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند.

 

 مسابقه ملی "دانش مغز " هرساله بین دانش آموزان سنین 13 تا 18 سال مقطع متوسطه  در تهران و مراکز استان های کشور و به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود .

 

مرحله دوم‌ این رویداد فروردین سال آینده  برگزار و  نفر برگزیده نهایی این رقابت ها قرار است سال آینده به مسابقه جهانی دانش مغز به واشنگتن آمریکا اعزام شود. 

 

نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز درپنج سال گذشته همواره در میان ۵ کشور برگزیده مسابقات جای داشتند و در پنجمین دوره این مسابقات نیز مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی نصیب نماینده اعزامی کشورمان به این مسابقات شد.

 

نظر شما