نقد و بررسی مجازی کتاب"شناخت و تربیت " با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی

تاریخ : 1399/05/19

تعداد بازدید : 280

5 امتیاز از 2 رای

نشست نقد و بررسی کتاب"شناخت و تربیت" با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی روز چهارشنبه هفته جاری از طریق اینستاگرام موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار خواهد شد.

جلسه نقد و بررسی این کتاب با حضور مؤلف کتاب و دو منتقد، بصورت آنلاین با همکاری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی ساعت یازده صبح روز چهارشنبه بیست و دوم ماه جاری از طریق اینستاگرام این موسسه برگزار می شود.

 

دکتر"محمود تلخابی" درکتاب"شناخت و تربیت" می نویسد: ارتباط علوم شناختی و تربیت از اوایل شکل  گیری علوم شناختی مطرح شد و انجمن بین المللی علوم پس از طرح این ارتباط ، تربیت را یکی از حوزه های تلقی کرد که از یافته های علوم شناختی بهره می برد.

 

وی در این کتاب نوشت: مقوله هایی همچون"یادگیری"،"توجه"،"حافظه"،"خلاقیت" و"هوش" از مفاهیم پایه تربیت محسوب می شوند که در تبیین های شناختی فهم جدیدی از آن ها مطرح می شود.

 

مولف درکتابش با اشاره به اینکه کودک از اولین روزهای حیات خود فعالانه به یادگیری می پردازد و ذهن و مغز خود را توسعه می دهد، آموزه های شناختی می توانند به رشد قوای ذهنی کودک و نحوه استفاده او از ذهن و مغزش یاری برسانند ، می نویسد: متخصصان قلمرو بین رشته ای علوم شناختی که به دنبال فهم ماهیت و کارکرد ذهن و مغز هستند انتظار می رود به متخصصان تعلیم و تربیت کمک کنند تا برای تعلیم و تربیت مبانی علمی جدیدی فراهم کنند و براساس آن برای کنشگران تربیت و اصول تجویزهای عملی ارایه دهند.

 

نظر شما