با هدف تعاملات علمی ، هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود

تاریخ : 1399/05/20

تعداد بازدید : 514

5 امتیاز از 6 رای

به منظور توسعه وگسترش فعالیت ‌های تحقیقاتی و افزایش همکاری ‌های بین رشته‌ای، هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی بصورت مجازی توسط موسسه آموزش عالی علوم شناختی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

دراین همایش موضوعات و یافته های علمی درمحورهای عصب ‌شناسی شناختی، روان شناسی شناختی، آموزش و پرورش شناختی، زبان‌شناسی شناختی، فلسفه ذهن، هوش مصنوعی، مدل‌سازی شناختی، بازتوانی شناختی، عصب‌شناسی بالینی با تاکید بر اوتیسم و آلزایمر، نقشه برداری و تصویربرداری مغز، هنر و شناخت ، رسانه و شناخت، فن آوری های واسط مغز و رایانه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. 

 

دکتر"علی‌رضا مرادی"رییس این همایش گفت: این رویداد علمی در روزهای سی ام و سی و یکم مردادماه جاری و  نیز ششم و هفتم شهریور ماه امسال به صورت مجازی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، توسط موسسه آموزش عالی علوم شناختی و با مشارکت دانشگاه شهید بهشتی به صورت مجازی و رایگان برای عموم دانشجویان و علاقمندان برگزار خواهد شد .

 

وی با بیان اینکه برگزاری این همایش با حضور فرهیختگان و صاحبنظران برجسته خارجی و داخلی و نیز جوانان محقق و دانشجویان عزیز، فرصت کم نظیری را فراهم می کند تا دستاوردهای ارزشمند علمی اعم از پژوهش‏های بنیادی و یا مطالعات کاربردی در قالب محورهای همایش در اختیار علاقمندان قرار گیرد ، افزود:  علوم شناختی شاهراه تلاقی علوم مختلف است تا طیف وسیعی از متخصصان رشته های مذکور به بحث و تبادل نظر، و نقد و بررسی یافته‏ های علمی بپردازند.

 

وی افزود:  انجام تعاملات علمی بدون شک زمینه ساز طرح ایده ‏های نو برای انجام پژوهشهای آتی و همکاریهای میان رشته‏ای می شود.

 

دکتر مرادی اضافه کرد: این همایش  فرصت مغتنمی را برای همکاریهای علمی بین‏ المللی و میان دانشگاه ها فراهم می کند تا از این رهگذر شاهد رشد و شکوفایی درخور و مناسب دانشجویان و محققان از یک سو و نزدیک شدن به مرزهای دانش از طرف دیگر باشیم.

 

از سوی دیگردکتر"مهدی تهرانی دوست "و دکتر"رضا خسروآبادی" دوتن از دبیران علمی این همایش  با دعوت از تمامی دانشمندان، محققان  و پژوهشگران برای شرکت در این همایش علمی اعلام کردند: در این رویداد مقالات تحقیقی بسیاری درقالب سمپوزیوم های متعدد و پوستر نیزتوسط محققان ارائه خواهد شد و بخش قابل توجهی از همایش به برگزاری میزگردهایی با حضور اندیشمندان حوزه علوم شناختی اختصاص دارد.

 

دبیران علمی این همایش همچنین اعلام کردند: در هشتمین همایش بین‏المللی علوم شناختی مباحث علمی و پژوهشی در قالب سخنرانی های کلیدی، میزگرد‏های علمی، ارائه مقالات به صورت سخنرانی و پوستر، کارگاه های آموزشی توسط محققان خارجی و داخلی برگزار خواهد شد.

 

به گفته آنان ، این همایش توسط موسسه آموزش عالی علوم شناختی با همراهی ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی و دانشگاه شهید بهشتی و نیز همکاری دانشگاه ها و نهادهای علمی و پژوهشی مختلف کشور برگزار می شود.

 

نظر شما