هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی بصورت مجازی در دانشگاه شهید بهشتی در تهران گشایش یافت

تاریخ : 1399/05/30

تعداد بازدید : 353

5 امتیاز از 2 رای

هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی با حضور دکتر"سید کمال خرازی" مشاور عالی معاون علمی و فنآوری رییس جمهور در امور توسعه علوم شناختی و دکتر"مجید نیلی احمد آبادی" دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و نیز شماری از محققان و پژوهشگران کشورمان و چندین کشورخارجی بصورت مجازی در دانشگاه شهید بهشتی گشایش یافت.

در مراسم آغاز بکار این همایش که دکتر"محمدتقی جغتایی" مشاور عالی ستاد توسعه علوم شناختی در امر آموزش، دکتر "علی مظاهری " رییس دانشکده روان شناسی و نماینده رییس دانشگاه شهید بهشتی نیز شرکت داشتند، دکتر"علیرضا مرادی" رییس این همایش گفت : این رویداد فرصت مغتنمی را برای همکاری های بین‏ المللی میان مراکز علمی،دانشگاهی و تخصصی فراهم می کند تا دستاوردهای ارزشمند علمی اعم از پژوهش‏های بنیادی و مطالعات کاربردی درقالب محورهای همایش دراختیار علاقمندان قرار گیرد. 

 

این همایش علمی در روزهای سی ام و سی و یکم مردادماه جاری و نیز ششم و هفتم شهریور ماه امسال به صورت مجازی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، توسط موسسه آموزش عالی علوم شناختی و با مشارکت دانشگاه شهید بهشتی به صورت مجازی و رایگان برای عموم دانشجویان و علاقمندان برگزار می شود.

 

دراین همایش یافته های علمی و تخصصی درمحورهای عصب ‌شناسی شناختی، روان شناسی شناختی، آموزش و پرورش شناختی، زبان‌شناسی شناختی، فلسفه ذهن، هوش مصنوعی، مدل‌سازی شناختی، بازتوانی شناختی،عصب‌شناسی بالینی با تاکید بر اوتیسم و آلزایمر، نقشه برداری و تصویربرداری مغز، هنر و شناخت ، رسانه و شناخت، فن آوری های واسط مغز و رایانه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. 

 

در هشتمین همایش بین‏المللی علوم شناختی مباحث علمی و پژوهشی در قالب سخنرانی های کلیدی، میزگرد‏های علمی، ارائه مقالات به صورت سخنرانی و پوستر، کارگاه های آموزشی توسط محققان خارجی و داخلی برگزار خواهد شد و بخش قابل توجهی از همایش به برپایی میزگردهایی با حضور اندیشمندان حوزه علوم شناختی اختصاص دارد.

 

دکتر "رضا خسرو آبادی" دبیرعلمی این همایش نیز اعلام کرد: این رویداد یک پل ارتباطی میان مرزهای علم و دانش در سطوح بین المللی است و با ایجاد شبکه ‌سازی‌های داخلی و خارجی می تواند در تامین و ارتقای نیروی انسانی توانمند گام های موثرتری برداشته شود.

 

وی گفت: دراین همایش محققانی ازجمله از استرالیا ، مالزی، کانادا ، امریکا و انگلیس در زمینه آموزش شناختی ، کاربردهای بالینی و پایه علوم شناختی و مدل ‌سازی شناختی سخنرانی می کنند.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

 

نظر شما