دبیرعلمی هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی: همکاری های مشترک تحقیقاتی میان محققان ایرانی و کشورهای خارجی درحوزه علوم شناختی در حال گسترش است

تاریخ : 1399/06/11

تعداد بازدید : 220

5 امتیاز از 5 رای

دبیر علمی هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی با تشریح نتایج و دستاوردهای این رویداد علمی اعلام کرد: این همایش فرصت های جدیدی را برای تقویت و گسترش همکاری های تحقیقاتی و پژوهشی میان محققان ایرانی و دیگر کشورها را فراهم می آورد.

دکتر رضا خسرو آبادی گفت: علاوه بر ارایه دستاوردهای جدید محققان حوزه علوم شناختی، توسعه شبکه و گسترش همکاری های مشترک تحقیقاتی و تقویت ارتباطات میان اساتید ، متخصصان و پژوهشگران کشورمان و چندین کشور دیگر از جمله دستاوردهای این همایش بین المللی است.

 

وی افزود: تقویت روابط متقابل علمی و تحقیقاتی، انتقال تجارب و یافته های علمی ، فرصت های جدیدی را برای تعمیق همکاری های مشترک بین محققان و اساتید در حوزه های علوم شناختی بوجود اورده است.

 

دبیر این همایش با بیان اینکه ستاد توسعه علوم شناختی به عنوان متولی و سیاستگذار در حوزه علوم شناختی ، نقش ارزنده و سازنده ای را در جهت ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی در سطح کشور و بسط همکاری های بین المللی ایفا می کند ، خاطر نشان کرد: این همایش در راستای اهداف و سیاست های این ستاد برای توسعه و گسترش دانش علوم شناختی و بهره گیری از دانش و یافته های علمی محققان و متخصصان داخلی و بین المللی و تقویت زبان مشترک در حوزه علوم شناختی برگزار شد.

 

دکتر خسرو آبادی یادآور شد: در این همایش اهداف و سیاست های ستاد توسعه علوم شناختی در زمینه اجرای طرح های تحقیقاتی و طراحی و ساخت محصولات ، ابزارهای و تجهیزات مورد نیاز محققان در حوزه علوم شناختی در قالب پنل های تخصصی  معرفی و ارائه شد.

 

وی اضافه کرد: این رویداد  در طول چهار روز برگزاری با استقبال گسترده اساتید، محققان ، پژوهشگران ، دانشجویان و علاقه مندان به فعالیت در حوزه های علوم شناختی  روبرو شد .

 

هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی با حضور دکتر"سید کمال خرازی" مشاور عالی معاون علمی و فن آوری رییس جمهور در امور توسعه علوم شناختی و دکتر"مجید نیلی احمد آبادی" دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و نیز شماری از محققان و پژوهشگران کشورمان و چندین کشورخارجی بصورت مجازی در دانشگاه شهید بهشتی گشایش یافت.

 

این همایش سی ام  و سی و یکم مردادماه جاری و نیز ششم و هفتم شهریور ماه امسال به صورت مجازی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، توسط موسسه آموزش عالی علوم شناختی و با مشارکت دانشگاه شهید بهشتی به صورت مجازی و رایگان برای عموم دانشجویان و علاقمندان برگزار شد. 

 

دراین همایش یافته های علمی وتخصصی درمحورهای عصب ‌شناسی شناختی، روان شناسی شناختی، آموزش وپرورش شناختی، زبان‌شناسی شناختی، فلسفه ذهن، هوش مصنوعی، مدل‌سازی شناختی، بازتوانی شناختی، عصب‌شناسی بالینی با تاکید بر اوتیسم وآلزایمر، نقشه برداری و تصویربرداری مغز، هنر و شناخت، رسانه و شناخت، فن آوری های واسط مغز و رایانه مورد بحث و بررسی قرارگرفت.  

 

در هشتمین همایش بین‏المللی علوم شناختی مباحث علمی وپژوهشی در قالب سخنرانی های کلیدی، میزگرد‏های علمی، ارائه مقالات به صورت سخنرانی توسط محققان خارجی و داخلی برگزار و بخش قابل توجهی از همایش به برپایی میزگردهایی با حضور اندیشمندان حوزه علوم شناختی اختصاص یافت.

 

دراین همایش محققانی ازجمله از استرالیا ، مالزی، کانادا ، امریکا و انگلیس در زمینه آموزش شناختی ، کاربردهای بالینی و پایه علوم شناختی و مدل ‌سازی شناختی تجارب  و یافته های علمی خود با شرکت کنندگان در این رویداد  به اشتراک گذاشتند.

نظر شما