گزارش عملکرد سال 98 ستاد راهبری توسعه علوم و فن آوری شناختی منتشر شد

تاریخ : 1399/06/23

تعداد بازدید : 194

5 امتیاز از 2 رای

گزارش عملکرد سال 98 ستاد راهبری توسعه علوم و فن آوری های شناختی با سخنی برگرفته از مقام معظم رهبری تحت عنوان "باید در شکستن مرزهای علم نقش ایفا کنیم"، منتشر شد.

گزارش عملکرد این ستاد در قالب کتابی در 230 صفحه حاوی برگزیده ترین اقدامات ، فعالیت ها ، اهداف و برنامه های ستاد انتشار یافت.

 

در مقدمه گزارش عملکرد سال 98 ستاد توسعه علوم شناختی دیدگاه و نقطه نظرات دکتر "مجید نیلی احمد آبادی " دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در خصوص اهداف و برنامه های این ستاد به رشته تحریر در آمده است.

 

در گزارش عملکرد این ستاد ، "ارتقای سرمایه شناختی جامعه" ،" توسعه فن آوری ‌های خواندن و نوشتن در مغز و ابزار مطالعه نوین مغز"، " توسعه کاربردهای علوم و فن آوری های شناختی، " توسعه هوش مصنوعی و کلان داده به توان شناختی" و " کاربرد فن آوری‌ های سلول‌های بنیادی در حوزه شناختی" در جهت به حداکثر رساندن توسعه خدمت جهت افزایش رفاه آحاد جامعه، به عنوان اولویت‌های اصلی مورد توجه جدی قرار دارد.

 

توسعه زیر ساخت و نیروی انسانی ، توسعه زیر ساخت های ملی و دانشگاهی ، همکاری های بین المللی در راستای تربیت و آموزش نیروی انسانی ، حمایت از تعاملات بین المللی ، حمایت از توسعه تجهیزات داخلی و محصولات شرکت های دانش بنیان در حوزه شناختی ، حمایت از طرح های پژوهشی و توسعه فن آوری ، و نیز برگزاری فراخوان های متعدد در حوزه های علوم شناختی به عنوان بخشی از اقدامات و فعالیت ها در گزارش عملکرد این ستاد منتشر شد.

 

حمایت از تشکیل و فعالیت علمی کانون انجمن های علمی – دانشجویی مغز و شناخت در دانشگاه ها ، حمایت از تولید کتاب های آموزشی در حوزه علوم شناختی ، حمایت از فعالیت های پژوهشی فنآورانه در مراکز علمی ، حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری و نیز حمایت از مقالات چاپ شده در مجلات و نشریات معتبر و نیز حمایت از سفر اساتید خبره بین المللی و داخلی برای ارایه سخنرانی و برگزاری کارگاه های آموزشی، از جمله دیگر تلاش های ستاد توسعه علوم شناختی برای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی در سطح کشور در گزارش عملکرد  98 ستاد نگارش یافته است.

 

در گزارش عملکرد سال 98 این ستاد، اعطای فرصت های مطالعاتی به دانشجویان دکتری و استادیاران جوان، توسعه شرکت های دانش بنیان از طریق سفارش محصولات مورد نیاز ملی ، حمایت از ترویج علوم شناختی در رسانه های جمعی ، تولید ویدئو کلیپ از طرح های شاخص تحت حمایت ستاد و نیز حمایت از نگارش و انتشار مقالات و فصلنامه ها با موضوع علوم و فن آوری ها ی شناختی از دیگر نکات برجسته فعالیت ها و اقدامات این ستاد محسوب می شود.

 

نظر شما