حدود 20 تیم به دوره پیش شتابدهی چالش توسعه فن آوری، محصولات و خدمات شناختی سالمندان راه یافتند

تاریخ : 1399/07/22

تعداد بازدید : 230

5 امتیاز از 3 رای

در داوری چالش توسعه فن آوری، محصولات و خدمات شناختی سالمندان تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی که با حضور اساتید و متخصصان حوزه های علوم شناختی ، تکنولوژی و کسب کار در این ستاد برگزار شد ، حدود 20 تیم برای راهیابی به دوره پیش شتابدهی انتخاب شدند.

دراین فراخوان 40 طرح مختلف در محورهای اصلی چالش شامل تولید، توسعه و بومی سازی؛ بازی های دیجیتال، مداد - کاغذی و فیزیکی، اپلیکیشن و سایت های e-learning و m-learning، فن آوری و ابزارها و بسته های ارتقا و توانبخشی شناختی از دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و شرکت های مختلف از سراسر کشور دریافت شد.

 

ستاد توسعه‌ی علوم و فن آوری های شناختی در راستای مأموریت خود به دنبال افزایش سرمایه‌ شناختی جامعه، پیشگیری و کاهش عملکرد شناختی در بزرگسالان با استفاده از مداخلات و خدمات شناختی است و در این راستا، با توجه به پروژه های بین المللی تعریف شده در این حوزه در صدد توسعه و ساخت برنامه های ارتقاء و توانبخشی شناختی میانسالان و سالمندان می باشد.

 

دوره ی پیش شتابدهی این چالش از 21 مهرماه آغاز و به مدت 2 ماه ادامه خواهد داشت و آموزش هایی در زمینه علوم شناختی، کسب و کار، بازی سازی و تیم سازی به تیم ها ارائه خواهد شد و علاوه بر اینکه تیم ها  از منتورینگ و فضای کسب وکار اشتراکی شتابدهنده شناختی COGNOTECH بهره مند می شوند.

 

پس از پایان دوره ی پیش شتابدهی، تیم های منتخب در روز داوری نهایی مشخص و وارد دوره ی شتابدهی خواهند شد.

 

نظر شما