کتاب مبانی نوروسایکولوژی انسان در دو جلد منتشر و مورد حمایت ستاد توسعه علوم شناختی قرار گرفت

تاریخ : 1399/08/03

تعداد بازدید : 172

5 امتیاز از 1 رای

کتاب مبانی نوروسایکولوژی انسان( عصب روانشناسی ) براساس یافته های جدید علوم اعصاب شناختی و علوم اعصاب اجتماعی و توجه ویژه به حوزه های پژوهشی در دو جلد ترجمه و مورد حمایت ستاد توسعه علوم شناختی قرار گرفت.

در ویراست هفتم این کتاب ، مولفان مباحثی نو و چالشی چون اقتصاد نورونی را به مطالب کتاب اضافه کردند و تلاش شد تا رویکرد رفتاری را با نگاه اناتومیک بیامیزد و در عین حال بر اهمیت تصویربرداری عصبی به ویژه تصویربرداری عصبی پویا و چالش ژنتیک به ویژه اپی ژنتیک و اثرات رفتار و شناخت بر مغز و رشد آن تمرکز کند.

 

این کتاب در پنج بخش شامل "پیش زمینه های نظری و علمی نوروسایکولوژی سلولی و ساختار سیستم عصبی" ، "ساختار های قشری و مباحثی از جمله نواحی حسی و حرکتی مغز و عدم تقارن قشر "، "تقسیم بندی قشر و همچنین اختلالات مربوط به اتصاالات نواحی مختلف در مغز " ، "اطلاعات بالینی در زمینه کارکردهای مانند حافظه ، زبان ، هیجان ، ادراک دیداری " و نیز "سایکولوژی ناهنجار و مباحث رشدی " ترجمه و انتشار یافته است .

 

کتاب مبانی نوروسایکولوژی  انسان توسط سه تن از پژوهشگران و اساتید خبره این رشته به عنوان اولین کتاب درسی و مهم در حوزه موشکافی علمی رفتار انسان از منظر عصب ‌پژوهی مورد توجه قرار گرفته‌است.

 

در ویراست تازه این اثر، نویسندگان آن یعنی برایان کلب و ایان ک. ویشاو، دیگر بار دانشجویان را با آخرین دستاوردهای علمی امروز آشنا می‌کنند و به گفته بسیاری از منتقدان، این کتاب اثری است که مطالعه آن برای هر دانشجو در گرایش‌های بالینی، روان‌شناسی و عصب‌پژوهی ضروری خواهد بود.

 

جلد نخست این اثر تازه توسط "احمد علی‌پور" و "، غلامرضا چلبیانلو "  و جلد دوم آن نیز از سوی "احمد علی‌پور" و "سعید صباغی‌پور " ترجمه و از سوی انتشارات "ارجمند" چاپ و مورد حمایت ستاد توسعه علوم شناختی قرار گرفت.

 

نظر شما