حمایت تشویقی از مقالات حوزه علوم شناختی از سوی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی افزایش یافت

تاریخ : 1399/08/11

تعداد بازدید : 822

5 امتیاز از 4 رای

با هدف رشد کیفی فعالیت های پژوهشی درحوزه علوم شناختی و تشویق پژوهشگران به ارایه مقالات برتر این دانش برای چاپ و انتشار در نشریات و مجلات معتبر بین المللی، ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی امسال حمایت تشویقی از این مقالات را افزایش داد.

براساس سیاست این ستاد امسال رقم حمایت تشویقی از این مقالات نسبت به سال گذشته بیست درصد افزایش یافت، علاوه بر این ستاد از مقالاتی که از تجهیزات و فن آوری های شناختی داخل کشور استفاده کرده باشند میزان حمایت تشویقی را نیز تا سقف 20 درصد دیگر افزایش می دهد.

 

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به منظور تشویق پژوهشگران به ارایه مقالات برتر و چاپ و انتشار آن در مجلات معتبر که نشان از کیفیت بالای پژوهش های انجام شده دارد و نیز به منظور افزایش رشد کیفی مقالات، در طول سال های اخیر از 900 مقاله مرتبط با حوزه علوم شناختی حمایت کرده است.

 

امروزه یکی از نشانه های رشد کیفی حوزه های مختلف دانش، تعداد مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی بین المللی با ضریب تاثیر بالا است و یکی از شاخص های سنجش وضعیت علمی ایران در مقایسه با جهان، بررسی تعداد مقالات منتشر شده در این مجلات است که می تواند راهنمای سیاستگذاران علوم و فن آوری برای پایش و ارزیابی پیشرفت علمی کشور در قیاس بین المللی باشد.

 

این ستاد با هدف رشد کیفی فعالیت های پژوهشی در این حوزه از نویسندگانی که مقالات آنها در مجلات معتبر بین المللی Nature و Science با موضوع مرتبط با علوم شناختی چاپ و انتشار می یابد، براساس آیین نامه مصوب بصورت ویژه مورد حمایت قرار می دهد.

 

نظر شما