فراخوان حمایت از طرح‎ های پژوهشی در حوزه توسعه روش‌ها و ابزارهای ارتقاء و توانبخشی شناختی

تاریخ : 1399/09/08

تعداد بازدید : 1363

5 امتیاز از 9 رای

در پانزدهمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی ، استفاده از روش های نوین و کارآمد در راستای ارتقاء و توانبخشی شناختی در اولویت اهداف و سیاست های ستاد توسعه علوم و فن اوری های شناختی قرار دارد.

 ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در راستای ماموریت خود به دنبال «افزایش سرمایه شناختی جامعه، پیشگیری و کاهش عملکرد شناختی با استفاده از مداخلات و خدمات شناختی در افراد بالای 18 سال جامعه» است.

 

با افزایش چالش های فردی و اجتماعی، تغییر در سبک زندگی در محیط فیزیکی و افزوده شدن فضای مجازی به زندگی، اهمیت توانمندی­های شناختی برای زندگی بهتر برجسته تر از گذشته دیده می شود و توسعه دانش و فن آوری در حوزه شناختی به همراه فراگیری فضای مجازی امکان ایجاد و استفاده از روش­های نوین را برای حفظ و ارتقای توانمندی های شناختی فراهم کرده است.

 

با توجه به افزایش متوسط سن جامعه، لازم است با حفظ و کاهش سرعت افت توانمندی­های شناختی در بزرگسالان زندگی آنان را بهبود و میزان بهره­مندی همگان از تجارب و توانمندی­های آنان را ارتقا یابد. این امر در راستای حفظ و افزایش بهره­مندی از سرمایه بزرگ انسانی بزرگسالان است. توجه ویژه به سبک زندگی، ظرفیت­ها و ابعاد فرهنگی و اجتماعی جامعه ایرانی و افزایش سواد سلامت شناختی برای ارتقا و حفظ توانمندی­های شناختی در راستای استفاده از روش­های مبتنی بر شواهد علمی در اولویت است.

 

طرح‎های پذیرفته ‎شده در این فراخوان به صورت مشترک توسط ستاد و سرمایه‎گذاران مورد حمایت قرار خواهند گرفت. پژوهشگران می‌توانند با دریافت و تکمیل فرم پیشنهاد طرح در این فراخوان شرکت نمایند و طرح های پیشنهادی خود را در بازه زمانی 99/9/1 لغایت 99/9/15 (غیر قابل تمدید) از طریق کارتابل کاربری خود در سایت ستاد بارگذاری نمایند. توصیه می شود محققان گرامی از هم اکنون نسبت به تکمیل فرم پیشنهاد طرح بر اساس فایل راهنمای فراخوان اقدام نمایند. تاریخ اعلام شده فقط برای بارگذاری فایل تکمیل شده می باشد.

 

نظر شما