رویداد ملی سرمایه گذاری در کسب و کار های حوزه علوم شناختی همزمان با هفته آگاهی از مغز برگزار می شود

تاریخ : 1399/09/10

تعداد بازدید : 429

5 امتیاز از 8 رای

رویداد ملی سرمایه گذاری در کسب و کارهای حوزه علوم شناختی هفتم اسفندماه امسال همزمان با هفته آگاهی از مغز بصورت برخط در تهران برگزار می شود.

برنامه ملی سرمایه گذاری درحوزه فن آوری های شناختیBRAINVEST  با هدف جذب سرمایه گذاران جدید و مشارکت دستگاه های متولی برای سرمایه گذاری در کسب و کارهای حوزه فن آوری های شناختی و تولید ثروت از این علم، پایه ریزی شده است.

 

این برنامه با عنوان BRAINVEST، طی تفاهم نامه ای بین ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به عنوان نهاد نظارتی و صندوق پژوهش و فن آوری گیلان به عنوان نهاد مجری از شهریور ماه امسال آغاز و در حال تشکیل تیم های راهبری و داوری و همچنین مذاکره با نهادهای مشارکت کننده جهت عقد تفاهم نامه همکاری و قرارداد سرمایه گذاری است.

 

شعار اصلی این برنامه ملی "توسعه سرمایه شناختی جامعه ایرانی" و ادامه حرکتی است که سال ها توسط ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی با هدف توسعه علوم و فن آوری های شناختی آغاز شده تا بتواند از یک سو سرمایه شناختی جامعه ایرانی را توسعه دهد و از سوی دیگر از ورود شبه علم و هدر رفتن منابع یا به خطر افتادن سلامت شناختی جامعه جلوگیری نماید.

 

ذینفعان برنامه ملی سرمایه گذاری در حوزه فنآوری های شناختی، سرمایه گذاران، استارتآپ های حوزه فن آوری های شناختی، نهادهای متولی و شرکت های دانش بنیان هستند و سرمایه پذیری در قالب برنامه ملی و بهره مندی از خدمات صندوق پژوهش و فن آوری تخصصی علوم شناختی نیز به عنوان دو خدمت اصلی ایجاد شده در قالب این برنامه بشمار می آیند.

نظر شما