نشست تخصصی بازیهای شناختی درششمین جشنواره ملی اسباب بازی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی برگزار شد

تاریخ : 1399/10/30

تعداد بازدید : 735

5 امتیاز از 9 رای

نشست تخصصی بازیهای شناختی درششمین جشنواره ملی اسباب بازی تحت عنوان " اسباب بازی و علوم شناختی با رویکرد بازی های شناختی " با حضورشماری از اساتید و متخصصان حوزه علوم شناختی برای ارائه یافته های علمی و پژوهشی در بخش بازی های شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی برگزار شد.

ششمین جشنواره ملی اسباب بازی در پنج بخش رقابتی ، نشست ها و کارگاه های علمی ، ترویجی،  نمایشگاه تخصصی و بازار اسباب بازی از آذرماه امسال فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

 این جشنواره امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت شیوه نامه های  بهداشتی، به ‌صورت مجازی و درچند مرحله به ‌شکل گام به گام برگزار می شود.

 

 داوری آنلاین و تشکیل پرونده‌های مجازی ویژه برای بخش رقابتی، اجرای برون‌مرزی و مشارکت حداکثری علاقه‌مندان مباحث علمی با کمک زیرساخت مجازی، ترسیم درخت فناوری و دسترسی به آمار‌های دقیق از توانمندی‌های صنعت اسباب‌بازی از طریق فناوری اطلاعات بخش تخصصی، از مهم‌ ترین بستر‌هایی است که با کمک فضای مجازی در ششمین جشنواره ملی اسباب ‌بازی محقق خواهد شد.

 

اسباب ‌بازی‌های معرفی‌شده به دبیرخانه قرار است در دو مرحله انتخاب و داوری شود، همچنین این اسباب ‌بازی‌ها و سرگرمی‌ها از منظر کیفیت تولید، طراحی، بسته ‌بندی، گرافیک و تصویرسازی و دارا بودن ویژگی‌های شناختی داوری خواهد شد و از اسباب‌ بازی‌های راه یافته به مرحله داوری نهایی نیز تقدیر خواهد شد.

 

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری انجمن تولیدکنندگان اسباب‌ بازی و شورای نظارت بر اسباب‌ بازی ششمین جشنواره ملی اسباب ‌بازی را برگزار می کنند.

 

 در بخش علمی این جشنواره  نشست هایی  با موضوعات مختلف و متناسب با نیاز مخاطبان با حضور متخصصان علوم مرتبط با حوزه اسباب بازی در سطح ملی و بین المللی برگزار می شود وعلاقه مندان می توانند با مراجعه  به سایت جشنواره در این نشست ها شرکت کنند.

 

این نشست ها تحت عناوین و موضوعات "اسباب بازی و علوم شناختی با رویکرد بازی های شناختی" ، "رویکردهای روانشناختی بازی  و اسباب بازی برای گروه های مختلف "، "ابعاد فرهنگی ، اجتماعی اسباب بازی و بازی "، برندینگ و بازارسازی جهانی و منطقه ای در صنعت اسباب بازی " ، "ضرورت سنجی پژوهش های علمی میان رشته ای در اسباب بازی " و اقتصاد اسباب بازی ، فروش مجازی دردوران ویروس کرونا " برگزار و شماری از صاحب نظران و متخصصان حوزه های مختلف دیدگاه ها و نقطه نظرات علمی و تخصصی خود را ارائه می دهند.

 

 

نظر شما