کتاب "علوم اعصاب سازمانی؛ درآمدی بر کاربرد علوم اعصاب شناختی در مطالعات سازمان و مدیریت" چاپ و انتشار یافت

تاریخ : 1399/12/24

تعداد بازدید : 499

5 امتیاز از 3 رای

کتاب "علوم اعصاب سازمانی؛ درآمدی بر کاربرد علوم اعصاب شناختی در مطالعات سازمان و مدیریت " با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی چاپ و منتشر شد.

در نوشتار این کتاب که به سفارش ستاد علوم شناختی تهیه و چاپ شده ؛ آمده است: علیرغم رشد فزاینده علوم شناختی و کاربرد آن در حیطه های مختلف علمی به ویژه در علوم اجتماعی و انسانی در دو دهه اخیر، کتاب حاضر جزء معدود آثار عرضه شده ناشی از تلفیق دو حوزه دانشی مدیریت و علوم اعصاب است.

 

ویراستاران در ترجمه این کتاب  تصریح کردند:  این اثر حاصل کنجکاوی و مخاطره پذیری نویسندگان متعدد آن در تلاش برای انجام مطالعات و طرح مباحث بین رشته ای در راستای گسترش مرزهای نظری و به روزسازی و کارآمدسازی نظریات، روش ها و ابزارهای کاربردی مورد استفاده دانش پژوهان و کارگزاران عرصه سازمان و مدیریت است.

 

این کتاب با توجه به سیاست ها و برنامه های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی  برای تسهیل گسترش و اثرگذاری این جریان علمی نوین در حوزه های مختلف علمی و فن آوری کشور از جمله در حیطه مدیریت، از معدود منابع عرضه شده در بازار نشر بین المللی است که با حمایت این ستاد ترجمه شد.

 

یکی از ویژگی های بارز این کتاب که حاصل همکاری بین رشته ای و هم نتیجه مشارکت محققان، نویسندگان و مترجمان از دانشگاهها و مؤسسات علمی معتبر مختلف بین المللی و داخلی است، تنوع و تکثر نویسندگان و مترجمان به لحاظ حیطه تخصصی و همچنین وابستگی سازمانی آنها است.

 

مطالب این کتاب در دو بخش مباحث عمومی و کاربردهای موضوعی سازماندهی و ارائه شده است.

 

کتاب "علوم اعصاب سازمانی؛ درآمدی بر کاربرد علوم اعصاب شناختی در مطالعات سازمان و مدیریت " به نویسندگی "دیوید ای. والدمن" و "پیر ای. بالتازار" ،  توسط دکتر "علی حیدری"  و با همکاری گروه مترجمان ، ترجمه و نگارش شده و از سوی دانشگاه تهران  انتشار یافت.

 

نظر شما