دانشنامه‌ی"عصب-روان‌شناسی‌زبان" تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی انتشار یافت

تاریخ : 1399/12/26

تعداد بازدید : 587

5 امتیاز از 5 رای

دانشنامه‌ی"عصب-روان‌شناسی‌زبان" که از سوی ستاد توسعه توسعه علوم و فن آوری های شناختی مورد تایید و حمایت قرار گرفته است ،توسط پژوهشکده‌ دانشنامه ‌‌نگاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی چاپ و منتشر شد.

این دانشنامه با رویکردی میان ‌رشته‌ای به صورت جامع و همه‌جانبه به بررسی رابطه‌ی میان «زبان» و «مغز» می‌پردازد و از نظر پوشش کامل همه ابعاد موضوع مغز و زبان اثری کم‌نظیر، جامع و چندبعدی به شمار می‌رود که اطلاعات گسترده‌ای را در این زمینه ارائه می‌دهد.

 

 این اثر که منتخبی از مقالات منتشرشده اخیر در دانشنامه زبان و زبان‌شناسی (ویرایش دوم) و همچنین دانشنامه‌ های علوم اعصاب‌ و عصب‌شناسی زبان را در قالب یک جلد گردهم آورده است، خواننده را با حوزه‌های کلیدی علوم عصب‌شناختی نوین در زمینه زبان آشنا می‌سازد.

 

دانشنامه‌ی "عصب-روان‌شناسی‌زبان"اطلاعات تخصصی گسترده‌ای را در اختیار پژوهشگران و مدرسین رشته‌های زبان‌شناسی،روان‌شناسی،عصب‌شناسی،عصب‌روان‌شناختی،علوم اعصاب‌شناختی و آسیب‌شناسی گفتار و زبان قرار می دهد.

 

دانشنامه‌ی "عصب-روان‌شناسی‌زبان" به همت مهلا آرین‌پور، پژوهشگر حوزه زبان‌شناسی و مدرس دانشگاه و با نظارت دکتر حسن عشایری و دکتر رضا نیلی‌پور منتشر شده است.

 

نظر شما