کتاب" کودکی با مغز تمام‌عیار: دوازده راهبرد برای پرورش ذهن کودک" منتشر شد

تاریخ : 1400/01/21

تعداد بازدید : 381

5 امتیاز از 2 رای

کتابی با عنوان "کودکی با مغز تمام‌عیار: دوازده راهبرد برای پرورش ذهن کودک" که از سوی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی مورد حمایت قرار گرفته است، چاپ و منتشر شد.

مترجم در توصیف این کتاب می‌نویسد: نویسندگان در این اثر کاربردی با تشریح و بررسی کارکرد و ساختار مغز و تاثیر آن بر تربیت کودکان ، ضمن معرفی راهکارهای فوق‌العاده مؤثر بر تربیت کودکان، خواندن  آن را حتی برای افراد بالغی که فرزند ندارند،  نیز بسیار مفید می دانند.

 

مترجم در توصیف فصل‌های این کتاب می افزاید: بخش نخست این کتاب با عنوان «کودکان با مغز تمام‌عیار» و بخش دیگر آن  "یکپارچه‌سازی والدین" طراحی شده و هدف اصلی این کتاب ارائه راهکارهایی ساده و مؤثر در ارتقای کیفیت سلامت روانی افراد به ویژه کودکان در فضای خانواده است.

 

در بخشی از این کتاب با اشاره به اینکه فهم عمیق جنبه‌های مختلف تکنیک‌ مغز تمام‌عیار به شما نقطه‌نظرات کاملاً جدیدی از فرزندپروری ارائه خواهد داد، همچنین نوشته شده است: دغدغۀ ما در جایگاه یک والد همواره این بوده که فرزندانمان را از هرگونه آسیب و صدمه‌ای محافظت نماییم، اما نهایتاً ناتوان بوده‌ایم. آنها شکست خواهند خورد، احساساتشان جریحه‌دار خواهد شد، و عصبانی، رنجیده و وحشت‌زده خواهند شد. در واقع، معمولاً چنین تجربیات سختی است که به فرزندانتان اجازه می‌دهد رشد کنند و دنیا را بشناسند.

 

در این نوشتار اضافه شده است : به جای اینکه سعی کنید فرزندان خود را از مشکلات اجتناب‌ناپذیر زندگی محافظت نمایید، به آنها کمک کنید تا تجربیات خود را با درک از دنیا تلفیق کرده و از آنها درس بگیرند.آنچه فرزندان ما در زندگی کوتاه خود برداشت می‌کنند، فقط به تجربیات شخصی خودشان مربوط نمی‌شود، بلکه با نحوۀ عملکرد والدین، معلمان و سایر کسانی که با آنها در ارتباط‌ هستند ، بستگی دارد.

 

این اثر که راهنمای مناسبی برای رشد و تربیت کودکان به شمار می‌آید،  توسط "بنفشه عربانی " ترجمه  و از سوی نشر "بوی کاغذ" (بوکا) چاپ و انتشار یافت.

 

نظر شما