فعالان و تلاشگران رسانه ای عرصه دانش مغز و علوم شناختی مورد تقدیر قرار گرفتند

تاریخ : 1400/03/10

تعداد بازدید : 330

5 امتیاز از 5 رای

درمراسمی با حضور مدیران ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ازفعالان و تلاشگران منتخب دررسانه ها بواسطه اهتمام در امر ترویج علم بویژه آگاه سازی عموم مردم از ساختار و عملکردهای مغز تقدیر و قدردانی شد.

در این مراسم از فعالان رسانه ای بواسطه تلاش گسترده در تهیه و انتشار مطالب ترویجی همزمان با برپایی جشنواره رسانه و آگاهی از مغز،  قدردانی و جوایزی نیز به آنان اهدا شد. 

 

این جشنواره با هدف ارزیابی، معرفی و تقدیر از فعالیت های ترویجی درحوزه علوم شناختی توسط دست اندرکاران فعال در رسانه ها خبری و شبکه های مجازی در هفته جهانی آگاهی از مغز، با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در اسفندماه سال گذشته برگزار شد.

 

هیات داوران متشکل از متخصصان حوزه علوم شناختی و صاحبنظران علوم رسانه ، با توجه به استقبال گسترده فعالان حوزه رسانه ها ، ازمیان بیش از هشتاد اثر در بخش های مختلف ، شش اثر در شبکه های رادیویی، تلویزیونی ، روزنامه و شبکه مجازی را به عنوان برتر انتخاب و معرفی کردند.

 

برگزیدگان این جشنواره با توجه به شاخص های کیفیت علمی ، فراگیری و خلاقیت در ارائه شکل و محتوای  مطالب و گزارش ها در شبکه های رادیویی ، تلویزیونی ، روزنامه و فصای مجازی  انتخاب شدند.

 

جشنواره رسانه و آگاهی از مغز در ۴ بخش  محتوای منتشر شده در رادیو، تلویزیون، مطبوعات و محتوای منتشر شده در فضای مجازی ( پادکست، ویدئوکست و وبلاگ) مورد ارزیابی قرار گرفت. 

 

 فعالان رسانه ای محتوای متناسب با موضوع علوم شناختی و مغز را پس از تولید در طول هفته آگاهی از مغز (از ۹ تا ۱۵ اسفند ۱۳۹۹) از رسانه متبوع خود منتشر کرده اند. 

 

در این جشنواره در بخش تلویزیون،"حامد مهربانی" با برنامه " در انتهای الوند" در شبکه دو سیما به تهیه کنندگی دکتر امیر حسین آذر، در بخش رادیو، احسان مهرجو" با " برنامه رادیوم " در شبکه رادیویی جوان و "سمیرا قنبری" با برنامه" یک آیه، یک پرسش " در شبکه قرآن، در بخش مطبوعات "عسل اخویان طهرانی" از "روزنامه جام جم" دبیر گروه دانش کاظم کوکرم و در بخش فضای مجازی "مهرسا شرع الاسلام" و" پویا پاک نژاد"  برگزیده و انتخاب شدند.

 

به برگزیدگان در این جشنواره  علاوه بر اهدای لوح تقدیر، بیست میلیون ریال جایز نقدی  نیز تعلق گرفت .

 

 

نظر شما