هفتمین دوره مسابقات دانش آموزی "دانش مغز" در کشور برگزار می شود

تاریخ : 1400/03/13

تعداد بازدید : 366

5 امتیاز از 5 رای

هفتمین دوره مسابقات دانش آموزی"دانش مغز" در زمینه علوم اعصاب نیمه دوم تیرماه امسال در سراسر کشور برگزار می شود.

دور نخست این مسابقات دو مرحله ای موزان آموزان   بصورت مجازی روز هیجدهم تیرماه سال جاری انجام می شود.

 

این مسابقات هرساله بین دانش آموزان سنین 13 تا 18 سال مقطع متوسطه انجام و برگزیده نهایی مرحله دوم این رقابت ها قرار است پاییز امسال به همراه نفر اول  ششمین دوره این مسابقات به مسابقه جهانی دانش مغز به آمریکا  اعزام شود.

 

هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی انجام می شود، استعداد یابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی درسطح کشور است.

 

مسابقات دانش آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند.

 

در این رقابت ها به نفرات برترمرحله دوم آزمون دانش مغز علاوه بر اهدای لوح تقدیر ، جوایز غیر نقدی  بین ده میلیون تا پنجاه میلیون ریال تعلق می گیرد.

 

نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز درپنج سال گذشته همواره در میان ۵ کشور برگزیده مسابقات جای داشتند و درپنجمین دوره این مسابقات نیز مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی نصیب نماینده اعزامی کشورمان به این مسابقات شد.


انجمن علوم اعصاب ایران و گروه علمی سیناپس به عنوان متولیان برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران ، با کمک وزارت آموزش و پرورش و حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، هر ساله این مسابقات را طی دو مرحله در تمام استان های کشور برگزار می کند.

 

نظر شما