نفرات برتر مرحله اول هفتمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی "دانش مغز " معرفی شدند

تاریخ : 1400/05/25

تعداد بازدید : 851

5 امتیاز از 5 رای

مرحله نخست هفتمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی " دانش مغز" با رقابت بیش از یکهزار و چهارصد دانش آموز داوطلب سنین ۱۳ تا ۱۸ سال از مدارس متوسطه سراسر کشور برگزار و نفرات برتر این دوره برگزیده و معرفی شدند.

در این مرحله ۵۲ دانش آموز شرکت کننده در این رقابت ها  با کسب بیشترین امتیاز از سوی کمیته داوری به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.

 

هفتمین دوره مسابقات دانش آموزی"دانش مغز" در زمینه علوم اعصاب بصورت مجازی اوایل ماه جاری درسراسر کشور برگزار شد.

 

این مسابقات هرساله بین دانش آموزان مقطع متوسطه انجام و برگزیده نهایی مرحله دوم این رقابت ها، قراراست به همراه نفر اول ششمین دوره این مسابقات به مسابقه جهانی دانش مغز به آمریکا  اعزام شود.

 

هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی انجام می شود، استعداد یابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی درسطح کشور است.

 

مسابقات دانش آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند.

 

نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز درپنج سال گذشته همواره در میان ۵ کشور برگزیده مسابقات جای داشتند و درپنجمین دوره این مسابقات نیز مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی نصیب نماینده اعزامی کشورمان به این مسابقات شد.


انجمن علوم اعصاب ایران و گروه علمی سیناپس به عنوان متولیان برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران ، با کمک وزارت آموزش و پرورش و حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، هر ساله این مسابقات را طی دو مرحله در تمام استان های کشور برگزار می کند.

نظر شما