ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تفاهم‌نامه همکاریی های مشترک آموزشی و پژوهشی مبادله کردند

تاریخ : 1400/09/29

تعداد بازدید : 423

5 امتیاز از 6 رای

به منظور تقویت رویکرد آموزش پژوهش محور و شناسایی، پرورش و هدایت دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان به سوی رشته های اولویت دار علم وفن آوری درکشور ، ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ( سمپاد)، تفاهم نامه همکاری های مشترک آموزشی و پژوهشی مبادله کردند.

این تفاهم نامه در مراسمی با حضور دکتر سید کمال خرازی مشاور عالی معاون علمی و فن آوری رییس جمهوری در امر توسعه علوم شناختی ، مدیران و مسوولان این دو نهاد علمی ، آموزشی توسط دکتر مجید نیلی احمد آبادی دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و خانم الهام یاوری رییس سازمان علمی و آموزشی "سمپاد " امضا شد.

 

براساس این تفاهم نامه ، دو طرف در زمینه فعالیت های آموزشی و پژوهشی مرتبط با دانش علوم و فن آوری های شناختی و در راستای شناسایی ، پرورشی و هدایت استعدادهای درخشان دانش آموزی با یکدیگر همکاری می کنند.

 

همکاری درحوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی و فن آوری های مرتبط با علوم شناختی، تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی و حمایت از تولید؛ همکاری درتولید و انتشار منابع علمی شامل مقاله، کتاب، نشریه  و صدور گواهی‌ شرکت در دوره‌ها و کارسوق‌ها از دیگر مفاد این تفاهم نامه مشترک میان این دو نهاد علمی و آموزشی است .

 

 ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در چارچوب این تفاهم نامه مشترک  از برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت حضوری و مجازی با هدف ارتقاء دانش شناختی و توسعة توانمندی‌ها و قابلیت‌های  مدیران، معلمان و دانش‌آموزان، طراحی و اجرای ابزارسنجش توانمندی‏ ، کمک به بهره برداری دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان از آزمایشگاه‌ها، مراکز و امکانات آموزشی مورد حمایت این ستاد حمایت بعمل می آورد.

 

 

 

 

نظر شما