مشاور ارشد ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی خواستار حمایت گسترده ازحوزه علوم اعصاب و شناختی درکشور شد

تاریخ : 1400/10/01

تعداد بازدید : 480

5 امتیاز از 5 رای

مشاور ارشد ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و رییس دهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالیتی در مراسم آغاز بکار این رویداد علمی، خواستار حمایت و سرمایه گذاری هرچه بیشتر از حوزه علوم اعصاب و علوم شناختی در کشور شد.

این همایش با حضور دکتر سید کمال خرازی مشاور عالی معاون علمی و فن آوری رییس جمهوری و شمار کثیری از محققان ، اساتید ، متخصصان و دانشجویان از مراکز علمی و آموزشی داخل کشور و چندتن از پژوهشگران و صاحبنظران حوزه علوم اعصاب از کشورهای مختلف صبح امروز چهارشنبه در بستری مجازی در تهران گشایش یافت.

 

دکتر "محمد تقی جغتایی " در این مراسم با تشریح جایگاه و اهمیت حوزه علوم اعصاب و علوم اعصاب شناختی و اینکه ایران در این حوزه با تلاش دانشمندان ، محققان ، متخصصان و دانشجویان در رتبه نخست کشورهای منطقه جای دارد، گفت: در یک دهه اخیر مطالعات و تحقیقات گسترده ای در سطح جهانی در حوزه علوم اعصاب آغاز شده است .

 

وی با اشاره به اینکه کشورمان با پست سر گذاشتن دیگر کشورهای منطقه در حوزه علوم اعصاب و علوم شناختی پیشتاز است ، گفت: اقدامات کشورهای جهان  درحوزه علوم اعصاب و علوم شناختی بسرعت درحال گسترش است و فرصت های زیادی نیز درحوزه علوم اعصاب بوجود آمده است.

 

وی یادآور شد: با توجه به برنامه های وسیع تحقیقاتی و مطالعاتی درسطح جهانی در حوزه دانش علوم اعصاب و علوم شناختی ، کسب موفقیت های هرچه بیشتر برای بهره گیری موثرتر از این حوزه ها در درمان بیماری ها و اختلالات عصبی درداخل کشورمان نیازمند حمایت و سرمایه گذاری جدی است.
دکتر جغتایی خاطر نشان کرد: در این کنگره که به مدت سه روز ادامه دارد، موضوعاتی از جمله نقشه برداری مغز،  علوم اعصاب محاسباتی، بیماری های دمانس و صرع ، تحریکات مغزی،  نوروتکنولوژی ، اختلالات ناشی از ضایعات مغزی ، نوروژنتیک، توانبخشی شناختی در سالمندان و نیز بیماری کرونا و تاثیر آن بر سیستم عصبی مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار می گیرد.

نظر شما