نفرات برتر لیگ حافظه سالمندی شهر تهران انتخاب شدند

تاریخ : 1400/10/08

تعداد بازدید : 779

5 امتیاز از 4 رای

نفرات برتر لیک حافظه سالمندی شهر تهران درمراسمی در محل پردیس مغز من در باغ کتاب تهران انتخاب و معرفی شدند.

این رقابت در راستای شعار روز جهانی سالمند "بهره مندی عادلانه همه سنین از فن آوری دیجیتال" با حضور 1700 سالمند بالای 60 سال آغاز شد.

 

مرحله نهایی این مسابقات طی مراسمی با حضور 50 نفر بطور آنلاین برگزار شد که پنج نفر از سالمندان برتر شهر تهران معرفی و از آنان تقدیر به عمل آمد.

 

لیگ حافظه سالمندی شهر تهران توسط استارتاپ چلچلی با همکاری اداره کل سلامت شهرداری تهران و مشارکت شتابدهنده شناختی کاگنوتک از تیرماه امسال  با هدف افزایش دانش سالمندان در حوزه آلزایمر و سلامت شناختی این افراد اجرا شد.

 

دراین رقابت ها ، سالمندان مناطق 22 گانه تهران در سه کارگاه آموزشی با محوریت آشنایی با دمانس، آلزایمر، کارکرد های شناختی و تمرین های تقویت حافظه شرکت کردند.

 

مرحله آنلاین این رویداد در بستر اپلیکیشن چلچلی از 13 شهریور آغاز شد و شرکت کنندگان به مدت 40 روز در این بازی با یکدیگر رقابت پرداختند.

 

 چلچلی یک بازی شناختی است که در راستای ارتقای ذخایر شناختی طراحی شده و ویژه گروه سنی بالای 50 سال است.

 

بازی چلچلی مبتنی بر مهارت های روزمره زندگی است که در آن افراد در قالب برگزاری یک مهمانی، با چالش های شناختی مختلفی رو به رو می شوند.

 

 این بازی در 40 مرحله، از ساده به دشوار دسته بندی شده است و فرد بر اساس عملکرد خود در بازی، امتیاز کسب می کند و با همسالان خود به رقابت می پردازد.

 

اختتامیه این رویداد در سالن اجتماعات باغ کتاب با حضور دکتر "حمید صاحب" مدیر کل سلامت شهرداری تهران و دکتر "علامه" رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان برگزار شد و از پنج نفر برتر شهر تهران تقدیر به عمل آمد.خانم "مرضیه نهمار" 60 ساله از منطقه 5 تهران رتبه اول لیگ حافظه سالمندی شهر تهران را کسب کرد.

 

نظر شما