هشتمین دوره مسابقات دانش آموزی "دانش مغز" با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی برگزار می شود

تاریخ : 1400/10/12

تعداد بازدید : 1170

5 امتیاز از 3 رای

هشتمین دوره مسابقات دانش آموزی "دانش مغز (Brain Bee) 2022" ویژۀ دانش‌آموزان ۱۳ الی ۱۸ سال مقطع متوسطه با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در سراسر کشور برگزار می شود.

این رقابت ‌ها با هدف علاقه ‌مند کردن دانش‌آموزان به یادگیری در مورد ساختار و عملکردهای مغز، پرورش استعدادهای جوان، ‌استفاده از ایده‌های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل درحوزه علوم اعصاب هر ساله برگزار می‌شود.

 

مسابقات دانش آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند.

 

برای انتخاب فرد برگزیده دراین رقابت ها، دو مرحله آزمون انجام و فرد منتخب برای شرکت در آزمون جهانی اعزام خواهد شد. مسابقه جهانی "برین بی 2022" در فرانسه برگزار خواهد شد.

 

نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز در سال های گذشته همواره در میان ۵ کشور برگزیده مسابقات جای داشتند.

 

مرحله اول آزمون این رقابت ها بصورت آنلاین در سیزدهم اسفندماه سال جاری برگزار و ثبت نام تا سی ام بهمن ماه امسال ادامه دارد.

 

در دوره هشتم این مسابقات، متولدین 22 تیرماه 1383 الی 22 تیرماه 1388 مجاز به شرکت در این رقابت ها هستند.

 

منابع امتحانی مرحله اول شامل کتاب حقایق مغز (Brain Facts) چاپ 98 و کتاب علوم اعصاب دانش مغز (Neuroscience science of the brain) می باشد.

 

انجمن علوم اعصاب ایران با همکاری گروه علمی سیناپس و با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی برگزاری این مسابقات را برعهده دارد.

 

علاقه مندان به شرکت در این دوره از رقابت ها می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت سیناپس مراجعه کنند (www.irsynapse.com/brainbee).

 

نظر شما