دستگاه رهگیر چشم "هد فری" با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی طراحی و ساخته شد

تاریخ : 1400/10/15

تعداد بازدید : 659

5 امتیاز از 4 رای

محققان دریک شرکت دانش بنیان با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی موفق به طراحی و ساخت دستگاه رهگیر چشمی ارتقا یافته"هد فری" شدند.

این دستگاه که اخیرا  در نمایشگاه تجهیزات و ابزارهای ایران ساخت به نمایش درآمده است، برای رهگیری همزمان هر دو چشم مورد استفاده قرار می گیرد و نیازی به ثابت شدن سر برای رهگیری حالات و مردمک چشم نیست.

 

این اولین دستگاه ارتقا یافته رهگیر چشمی است که توسط محققان یک شرکت دانش بنیان طراحی و ساخته شده است.

 

دستگاه جدید رهگیر چشم که بیش از هفتاد درصد از قطعات و ابزارهای مورد نیاز آن از منابع داخلی تهیه و تامین می شود و دارای رقابت با مشابه خارجی است، در امر فعالیت های تحقیقاتی در حوزه های علوم آزمایشگاهی،  زبان شناختی ، روانشناسی و جرم شناسی دارای کاربرد می باشد.

 

یکی از طراحان و متخصصان ساخت این دستگاه گفت: این دستگاه نسبت به نوع قبلی آن از دقت و قدرت پردازش بالاتر و از امکانات بیشتری برخوردار است.

 

وی افزود: این شرکت دانش بنیان درگذشته با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی حدود 5 دستگاه رهگیر چشمی  تولید  و در اختیار مراکز علمی و تحقیقاتی درسطح کشور قرار داده است و تلاش می شود با تولید انبوه آن، این سیستم ارتقا یافته نیز بسرعت تحویل مراکز علمی داخل کشور شود.

نظر شما