بازار کسب و کارها درحوزه علوم شناختی تقویت و توسعه می یابد

تاریخ : 1400/10/26

تعداد بازدید : 612

4.8 امتیاز از 5 رای

عضو ارشد ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی اعلام کرد: با حمایت این ستاد بازار کسب و کارهای مراکز و شرکت های فعال درحوزه علوم شناختی تقویت شده و توسعه می یابد.

دکتر"سید محمد مهدوی" مسوول توسعه زیست بوم فن آوری و خدمات شناختی این ستاد با  اشاره به رونمایی از دهها دستاورد و فن آوری حوزه علوم شناختی طی هفته آینده در نمایشگاه بین المللی تهران ،گفت: توسعه و تقویت بازار کسب و کارها مراکز و شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی محصولات و تجهیزات حوزه علوم شناختی از اهداف رونمایی از تجهیزات و ابزارها حاصل از اجرای طرح های تحقیقاتی تحت حمایت ستاد است.

 

وی افزود: دراین نمایشگاه دستاورد فنی و تخصصی مراکز و شرکت های دانش بنیان فعال درحوزه علوم شناختی در زمینه هایی همچون ایمپلنت های مغزی، تحریک الکتریکی عمقی مغز، الکترود و سیستم های ثبت و تحریک مغز ، رهگیر چشمی و نیز ابزارهای کاربردی شناختی رونمایی می شوند.

 

وی با تاکید بر اینکه ستاد توسعه علوم و فن اوری های شناختی سازکارهای تامین مالی محصولات و خدمات حوزه شناختی را تقویت می کند، خاطر نشان کرد: در این رویداد نمایشگاهی در حوزه علوم شناختی ، مراکز علمی و بالینی و پژوهشی می توانند با برخورداری از سقف پنجاه درصدی حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی نیازهای فنی و تخصصی خود را خریداری و تامین کنند.

 

 دستاوردها و فناوری های حاصل از اجرای طرح های تحقیقاتی محققان و متخصصان تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در دو سال گذشته با هدف بومی سازی تجهیزات و ابزارهای حوزه علوم شناختی ، درمراسمی با حضوردکتر "سورنا ستاری" معاون علمی و فناوری رییس جمهور روز یکشنبه سوم بهمن ماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی تهران رونمایی می شود.

 

عضو ارشد ستاد توسعه علوم شناختی تصریح کرد: با هدف کمک به راهیابی نتایج و دستآوردهای حاصل از اجرای طرح های تحقیقاتی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به بازار کسب و کار های و تجاری سازی محصولات و ابزارهای حوزه علوم شناختی ، کارگروه توسعه زیست بوم شناختی در این ستاد ایجاد و  فعال شده است.

 

به گفته وی با تشکیل این کار گروه تلاش است دستاوردهای حاصل از اجرای صد ها طرح های پژوهشی و تحقیقاتی محققان ، اساتید ، پژوهشگران و مراکز علمی و تخصصی  تحت حمایت این ستاد در راستای تبدیل علم به ثروت تجاری سازی شده و وارد بازار خدمات و مصرف شود.

 

دکتر مهدوی یادآورشد: این کارگروه با همکاری سایر بازیگران این عرصه از جمله صندوق توسعه نوآوری و شکوفایی و صندوق های پژوهش و فن آوری،  ابزارهای تامین مالی مناسب اعم از انواع سرمایه گذاری و سایر ابزارهای مالی را به صاحبان دستآوردهای اجرای طرح های پژوهشی و تحقیقاتی معرفی تا محصولات ، تجهیزات و ابزارها و آزمون ها درحوزه شناختی با نظارت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی وارد بازار شوند.

نظر شما