محققان و متخصصان دستآوردهای علمی را در نهمین همایش بین المللی علوم شناختی به اشتراک می گذارند

تاریخ : 1401/02/25

تعداد بازدید : 641

5 امتیاز از 4 رای

نهمین همایش بین المللی علوم شناختی با هدف کمک به رشد و توسعه فعالیت های علمی و تحقیقاتی در حوزه های مختلف علوم شناختی و نیز ارایه آخرین یافته ها و دستآوردهای علمی محققان داخلی وخارجی اواخر هفته جاری درتهران برگزار می شود.

این همایش بین المللی با حضور دکتر"سید کمال خرازی" مشاور عالی معاون علمی و فن آوری رییس جمهوری در امور توسعه علوم شناختی روز چهارشنبه بیست و هشتم ماه جاری در دانشگاه خوارزمی درتهران گشایش می یابد و به مدت سه روز ادامه دارد.

 

دکتر"علیرضا مرادی"رییس موسسه آموزش عالی علوم شناختی و مسوول برگزاری این رویداد علمی اعلام کرد : تلاش برای رشد علوم شناختی از طریق افزایش همکاری های بین رشته ای میان محققان ، اساتید ، پژوهشگران و متخصصان این حوزه از جمله اهداف برپایی این همایش است .

 

وی افزود: آشنایی با فعالیت های پژوهشی در داخل و خارج از کشور در این حوزه و گسترش همکاری های تحقیقاتی میان مراکز بین المللی و دانشگاهی فعال در رشته های مرتبط با علوم شناختی و ارائه دستاوردهای تحقیقاتی از دیگر اهداف برگزاری این رویداد علمی بین المللی است.

 

وی با اشاره به اینکه این همایش با حمایت  شماری از مراکز علمی پژوهشی کشور از جمله ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و برخی دانشگاه ها و مراکز و با همکاری دانشگاه خوارزمی توسط  موسسه آموزش عالی علوم شناختی برگزار می شود.

 

دکتر مرادی اضافه کرد: در این رویداد علمی علاوه بر شماری از محققان ، پژوهشگران و اساتید حوزه های علوم شناختی کشورمان ، محققان وپژوهشگرانی از چندین کشور دیگر نیز شرکت دارند.

 

دراین همایش ضمن طرح نتایج تحقیقات بنیادی و کاربردی در زمینه علوم شناختی و کارکردهای مختلف مغز ، صاحبنظران درقالب سخنرانی های کلیدی ، پنل های تخصصی و کارگاه های آموزشی دیدگاه ها علمی خود را مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار می دهند.

 

دراین همایش مباحث علمی در حوزه های علوم اعصاب شناختی ، روان شناسی شناختی ، آموزش و پرورش شناختی ، زبان شناسی شناختی ، فلسفه ذهن ، هوش مصنوعی ، مدل سازی شناختی ، نقشه برداری مغز ، بازتوانی شناختی ، ارزیابی شناختی ، ابعاد شناختی اختلالات مختلف ، شناخت اجتماعی ، خلاقیت و شناخت ، رسانه و شناخت ، فن اوری های واسط مغز و رایانه مطرح خواهند شد.

 

 علاقه مندان برای شرکت در این همایش بین المللی می توانند با مراجعه به آدرس iccs.icss.ac.ir اطلاعات لازم را کسب کنند.

نظر شما