ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی از طرح های پژوهشی ترکیبی از چند پایان نامه درحوزه علوم شناختی حمایت می کند

تاریخ : 1401/02/27

تعداد بازدید : 681

5 امتیاز از 3 رای

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به منظور افزایش هم افزایی پایان نامه ها و رساله های دانشجویی در راستای تحقق اهداف مصوب درحوزه علوم شناختی در هجدهمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی در بهار 1401 از طرح های دسته "ج" حمایت می کند.

ستاد علوم شناختی در راستای سیاست های خود می کوشد با حمایت از طرح های پژوهشی زمینه ترویج دانش، تولید فن آوری و خدمات شناختی در سطح کشور فراهم و انگیزه  فعالیت های علمی و تحقیقاتی در حوزه های علوم و فن آوری های شناختی‌ گسترش یابد.

 

طرح های پیشنهادی محققان در این فراخوان شامل ترکیبی از حداقل دو پایان نامه (کارشناسی ارشد/ دکتری) است که باید در راستای اهداف پژوهشی، توسعه فن آوری و یا خدمات شناختی  و در چارچوب اولویت ­های ستاد قرار داشته و دستاورد یکپارچه‌ای را دنبال کنند.

 

 طرح­ های پژوهشی و توسعه فن آوری، خصوصاً در حوزه ­ی علوم پایه، مشروط به مشخص بودن فازهای بعدی طرح برای رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد بررسی قرار می­ گیرند.

 

ستاد از ابتدای تابستان 1401 حمایت از پایان نامه های مستقل را منحصراً برای پایان نامه هایی که با هدف دستیابی به خدمات و فناوری های شناختی تعریف شوند، انجام می دهد و برای تشویق محققان، به منظور ترکیب پایان نامه ها در قالب طرح پژوهشی، میزان حمایت از طرح های دسته" ج  " تا سقف یک میلیارد ریال افزایش یافته است.

 

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در این فراخوان از تمامی  محققان  واجد شرایط دعوت کرده است از "هم اکنون" فرم پیشنهاد طرح را دریافت و بر اساس فایل راهنمای ثبت طرح پژوهشی دسته ج تکمیل کرده و در بازه زمانی 1401/03/21 لغایت 1401/03/31 (غیر قابل تمدید)، از طریق کارتابل کاربری خود در سایت این ستاد بارگذاری نمایند. تاریخ اعلام شده فقط برای بارگذاری فایل تکمیل شده می باشد.

نظر شما