نفرات برتر هشتمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی "دانش مغز " معرفی شدند

تاریخ : 1401/04/08

تعداد بازدید : 670

4.5 امتیاز از 4 رای

دومین مرحله هشتمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی "دانش مغز" با شرکت 36 دانش آموز از نقاط مختلف کشور در تهران برگزار و نفرات برتر این رقابت ها انتخاب و معرفی شدند.

در این مرحله از رقابت ها، دانش آموزان درچهار بخش  و به صورت حضوری و به زبان انگلیسی با یکدیگر به رقابت پرداختند و"سید علی موسوی " از دبیرستان پسرانه سلطانی 4 البرز رتبه نخست این مسابقات را به خود اختصاص داد و به عنوان نماینده کشورمان در مسابقات جهانی "دانش مغز " درفرانسه  معرفی شد.

 

رقابت بین المللی مسابقه دانش مغز( 2022 ) بدلیل شیوع بیماری کرونا به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

 

مسابقات ملی دانش آموزی " دانش مغز " ویژه دانش آموزان 13 الی 18 سال مقاطع متوسطه هر ساله با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در سطح کشور برگزار می شود.

 

درمرحله نهایی این دوره از مسابقات ، شش نفر از دانش آموزان موفق به کسب مدال طلا و شش نفر نیز به مدال نقره دست یافتند و شش دانش آموز مدال های برنز این مسابقات را به خود اختصاص دادند و به هجده نفر دیگر از شرکت کنندگان در این مرحله لوح تقدیر اهدا شد. 

 

این رقابت ‌ها با هدف علاقه ‌مند کردن دانش‌آموزان به یادگیری در مورد ساختار و عملکردهای مغز، پرورش استعدادهای جوان، ‌استفاده از ایده‌های نو و هدایت دانش آموزان به تحصیل درحوزه علوم اعصاب برگزار می‌شود. 

 

مسابقات بین المللی دانش مغز رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی درسطح جهانی است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند.

 

نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز در سال های گذشته همواره در میان ۵ کشور این مسابقات جای داشتند.

نظر شما