نهاد اعتبار بخش بازی های شناختی آغاز بکار کرد

تاریخ : 1401/06/06

تعداد بازدید : 314

5 امتیاز از 3 رای

نهاد اعتبار بخش بازی های شناختی به منظور ارزیابی، ترویج و توسعه بازی های شناختی در کشور، فعالیت خود را آغاز کرد.

این نهاد با همکاری ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بنیاد ملی بازی های رایانه ای ایجاد و اولین جلسه آن برای بررسی استانداردهای تدوین شده بازی های شناختی با حضور اعضا به صورت حضوری و مجازی تشکیل و فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

 

نهاد اعتبار بخش بازی های شناختی پس از برگزاری جلسات هم اندیشی طی دو سال گذشته با شرکت اساتید، متخصصان و کارشناسان حوزه بازی های شناختی در کشور ایجاد شده است.

 

 امروزه بازی های شناختی از جایگاه ویژه‌ای در حوزه ارزیابی و توانبخشی شناختی در کودکان و بزرگسالان برخوردارند و به عنوان بخش جدایی ناپذیر رشد و تحول کودک و به عنوان ابزاری ارزان و دردسترس برای همه اقشار، از مهمترین عواملی است که زمینه ایجاد وگسترش مهارت­های جدید حرکتی، شناختی وزبانشناختی، رافراهم می‌­کند.

 

در نخستین نشست این نهاد که در محل آن واقع در شورای نظارت بر اسباب بازی برگزار شد، بازی های ثبت شده، ارزیابی و مقرر شد بازی های منتخب نشان بازی های شناختی را دریافت و از مزایای آن برخوردار شوند.

 

تولید کنندگان بازی ها اعم از بازی های دیجیتال و رومیزی که علاقه مند به دریافت نشان بازی شناختی هستند می توانند به سایت این نهاد به آدرس  https://toycouncil.kpf.ir بخش بانک اطلاعاتی مراجعه و ثبت نام نمایند.

 

نظر شما