برگزاری مرحله اول مسابقه دانش مغز

تاریخ : 1395/09/25

تعداد بازدید : 2505

5 امتیاز از 2 رای

مرحله اول مسابقه دانش‌آموزی دانش مغز (Brain Bee) در 27 استان کشور برگزار شد.

مرحله اول سومین دوره از مسابقات بین المللی دانش مغز (Brain Bee) در روز پنجشنبه ٢٥ آذر ماه در27 استان کشور توسط انجمن علوم اعصاب ایران و با حمایت کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و همکاری سازمان سنجش دانش آموزی برگزار شد. در این دوره از مسابقه بیشترین تعداد شرکت کننده متعلق به استان تهران بود و استان های اصفهان، خراسان رضوی و گیلان در جایگاه بعدی قرار داشتند. ٣٠ نفر اول مسابقه به دور دوم راه خواهند یافت که در نهایت یک نفر برگزیده به مسابقات جهانی واشنگتن اعزام می شود

filereader.php?p1=main_b8ced7757dadb5e00

مسابقه دانش‌آموزی دانش مغز (Brain Bee) برای اولین بار توسط دکتر نوربرت میسلینسکی در سال ۱۹۹۹ در دانشگاه مریلند کشور امریکا پایه‌گذاری شد. این رقابت‌ها باهدف علاقه‌مند کردن دانش‌آموزان به یادگیری در مورد مغز و کارکردهای آن، پرورش استعدادهای جوان، ‌استفاده از ایده‌های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب، هرساله در سطح دنیا برگزار می‌شود. این مسابقات در بیش از ۱۵۰ مرکز و ۳۰ کشور دنیا برگزارشده و برگزیدگان مسابقات کشوری، هرساله در یک نقطه از دنیا گرد هم آمده و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

filereader.php?p1=main_0bbc84b33106b264d

در ایران نیز این مسابقات از سال 93 هرساله زیر نظر انجمن علوم اعصاب ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی هر ساله با شرکت دانش‌آموزان مقطع متوسطه برگزار می‌شود. امسال نیز بخشی علمی و اجرایی این آزمون توسط کمیته دانش‌آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و با همکاری انجمن علوم اعصاب ایران و بخش اجرای آزمون توسط سازمان سنجش دانش‌آموزی انجام شده است.

filereader.php?p1=main_426e4453d8ba33edc

نتایج این مسابقه که با هدف ایجاد فضای رقابتی سالم به ‌منظور آشنایی دانش‌آموزان رشته‌های مختلف با مغز و کارکردهای آن برگزار می‌شود در روز دوشنبه ٦ دی ماه از سایت Braincogc.ir (باشگاه مغز و شناخت) اعلام خواهد شد.
نظر شما