معرفی طرح پژوهشی طراحی و ساخت دستگاه تحریک الکتریکی فراجمجمه ای در کانال آپارات ستاد علوم شناختی

تاریخ : 1397/04/16

تعداد بازدید : 535

5 امتیاز از 2 رای

با هدف گسترش فعالیت ها در حوزه های مختلف مرتبط با علوم شناختی، هشتمین ویدئو کلیپ معرفی پروژه های تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در کانال آپارات این ستاد، به طرح پژوهشی در حوزه ساخت مدارهای تحریک فراجمجمه ای اختصاص دارد.

طرح ساخت دستگاه تحریک الکتریکی متمرکز فراجمجمه ای که با حمایت ستاد علوم شناختی، در دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جریان می باشد، یکی از روش های مورد مطالعه برای درمان اختلالات شناختی و انواع بیماری ­ها است که نتایج حاصل از انجام آزمایش های آن، تاکنون بسیار امیدوار کننده می باشد.

 

در این روش، دو یا چند الکترود بر روی پوست سر قرار می­گیرد و جریان الکتریکی بسیار ضعیفی درحد یک تا دو میلی­آمپر به سر اعمال می­شود و نواحی مغزی بین این دو الکترود را تحریک می­کند.

 

لازم به ذکر است که روش تحریک الکتریکی فراجمجمه ای دارای کاربردهای بالینی و توانبخشی بوده و با توجه به نتایج حاصل از تاثیر مثبت این روش درمانی، امروزه تحقیقات گسترده ­ای در شناخت نحوه اثر آن، افزایش کارایی و اثرگذاری و همچنین امکان بکارگیری آن برای درمان دیگر بیماری­ها و اختلال­های عصبی-شناختی در حال اجرا است.

 

علاقه مندان برای مشاهده ویدئو کلیپ این طرح تحقیقاتی و کسب اطلاعات لازم می توانند به کانال آپارات ستاد به آدرس  https://www.aparat.com  مراجعه کنند.

نظر شما