دبیر علمی کنگره بین المللی "دانش اعتیاد ": محققان و دانش پژوهان 250 مقاله در زمینه های مرتبط با علوم شناختی به این کنگره ارایه کردند

تاریخ : 1397/06/13

تعداد بازدید : 447

5 امتیاز از 1 رای

دبیر علمی کنگره بین المللی "دانش اعتیاد " اعلام کرد: به منظور ارایه راهکارهای علمی و تخصصی در حوزه های بالینی و پژوهشی در امر پیشگیری ، درمان و بازتوانی شناختی ، بیش از 800 مقاله توسط محققان و دانش پژوهان به کنگره بین المللی دانش اعتیاد ارایه شده است که حدود دویست و پنجاه مقاله به تحقیق در زمینه های مرتبط با علوم شناختی اختصاص دارد.

کنگره بین المللی "دانش اعتیاد" با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و شماری از مراکز و نهادها ، روز چهارشنبه (چهاردهم شهریورماه جاری)  در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران گشایش می یابد و به مدت سه روز ادامه دارد.

 

دکتر " حامد اختیاری " دبیر علمی کنگره بین المللی دانش اعتیاد در گفت و گو با بخش خبری ستاد توسعه علوم و فن آوری های علوم شناختی همچنین افزود:  محققان در مقالات خود در حوزه های مرتبط با علوم شناختی ، موضوعات مختلف در امر  بازتوانی شناختی و اختلالات شناختی در ارتباط با این پدیده و معضل اجتماعی را مورد توجه و کنگاش قرار داده اند.

 

دبیر علمی کنگره دانش اعتیاد ، جمهوری اسلامی ایران را یکی از فعال ترین کشورهای جهان در امر درمان و ایجاد مراکز بازتوانی برای این بیماران معرفی و تصریح کرد:  به موازات این اقدامات و فعالیت های گسترده و سرمایه گذاری های وسیع، کشورمان همچنین این فرصت را داشته است تا ایده ها و برنامه های جدید و مبتکرانه در زمینه پیشگیری و بازتوانی اعتیاد ارایه دهد.

 

وی برپایی کنگره بین المللی دانش اعتیاد را فرصتی عالی برای دانشجویان ، صاحبنظران، محققان و اساتید برای تبادل نظر و ارایه راهکارهای موثر و ثمربخش در امر پیشگیری ، درمان و بازتوانی معتادان دانست و خواستار مشارکت گسترده علاقه مندان و دانش پژوهان در این همایش علمی و تخصصی شد.

 

به گفته دکتر "اختیاری" ، در این کنگره بین المللی علاوه بر اندیشمندان و دست اندرکاران علمی و تخصصی از کشورمان، هشت تن از محققان و متخصصان رشته های علمی مرتبط با دانش اعتیاد از کشورهای اروپایی، امریکا و  استرالیا .شرکت دارند.

 

دکتر " محمد تقی جغتایی" مشاور ارشد ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و رییس دوازدهمین کنگره بین المللی " دانش اعتیاد " نیز چندی پیش اعلام کرد : برگزاری این همایش بین المللی فرصتی مناسب به منظور بررسی فعالیت های علمی در حوزه اعتیاد و ارایه رویکرد سازنده درامر سیاست گذاری ، پیشگیری و درمان این پدیده اجتماعی است.

 

رییس کنگره بین المللی " دانش اعتیاد با اشاره به اینکه در این نشست علمی تمامی ابعاد دانش اعتیاد از جمله مداخلات درمانی و شناختی نیز مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، افزود:  عوارض شناختی اعتیاد و راه های بازتوانی شناختی آن از موضوعات مهم در کنگره بین المللی دانش اعتیاد است. 

نظر شما