سرپرست وزارت رفاه در کنگره بین المللی "دانش اعتیاد" : توسعه اقدامات پیشگیرانه یکی از مهم ترین راهکارها برای مقابله با اعتیاد است

تاریخ : 1397/06/17

تعداد بازدید : 527

5 امتیاز از 2 رای

دکتر " انوشیروان محسنی بندپی " سرپرست وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در مراسم گشایش دوازدهمین کنگره بین المللی " دانش اعتیاد " ، توسعه اقدامات پیشگیرانه را یکی از مهم ترین راهکارها برای مقابله و مبارزه با اعتیاد دانست.

سرپرست وزارت رفاه اجتماعی در این کنگره که با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی برگزار شده است، همچنین گفت: اولین تلاش ها برای مقابله با اعتیاد ، مبارزه با عرضه مواد مخدر است و در بخش درمان و کاهش آسیب های اجتماعی  مباحث روانشناسی و روانشناختی نیز بدقت مورد توجه  قرار دارد.

 

دکتر "محسنی بند پی "  افزود: با اقدامات پیشگیرانه می توان با یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی مقابله و با انجام فعالیت سازنده و اتخاذ رویکردهای مناسب  نسبت به حل این پدیده مبادرت کرد.

 

سرپرست وزارت رفاه اجتماعی در بخشی دیگر از سخنانش ، توانمندسازی چرخه درمان معتادان را نیز یکی از محوری ترین برنامه ها  در حوزه کاهش آسیب اعتیاد یاد کرد و گفت: اتخاذ سیاست های راهبردی در امر پیشگیری از اعتیاد و نیز درمان و بازتوانی معتادان و نیز برنامه ریزی برای مقابله جدی با این معضل اجتماعی نیازمند تلاش ، مشارکت و همکاری گسترده تمامی مراکز و بخش های علمی ، تحقیقاتی ، درمانی و اجرایی است. 

 

 دوازدهمین کنگره بین المللی " دانش اعتیاد "  با حضور جمعی از مقام ها و مسوولان ارشد مراکز و دستگاه های اجرایی ، تحقیقاتی ، آموزشی ، درمانی و پزشکی و نیز اساتید، صاحب نظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دانشجویان برای تبادل نظر  در زمینه آخرین یافته های پژوهشی در حوزه اعتیاد از منظر علوم پایه، بالینی، اجتماعی، حقوق و اثرات و پیامدهای مصرف مواد اعتیادآور،  چهارشنبه هفته گذشته در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران گشایش یافت.

 

این کنگره سه روزه از سوی مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و شماری از مراکز پزشکی، تحقیقاتی، اجرایی برگزار شده است.

نظر شما