با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی / مدرسه تابستانه دانشجویی و نخستین نشست مجمع عمومی اتحادیه انجمن های علمی-دانشجویی "مغز و شناخت" برگزار شد

تاریخ : 1397/06/20

تعداد بازدید : 620

5 امتیاز از 2 رای

پنجمین مدرسه تابستانه دانشجویی و نخستین نشست مجمع عمومی اتحادیه انجمن های علمی - دانشجویی "مغز و شناخت " در تهران برگزار شد.

مدرسه تابستانه دانشجویی با رویکرد آموزش دبیران و اعضای شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی مغز و شناخت با همت آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و انجمن علوم اعصاب ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی برگزار شد.

 

این دوره آموزشی با محور های علوم شناختی در ایران و جهان، پژوهش و اولویت های پژوهشی علوم شناختی، اصول آموزش و ترویج علوم شناختی، خلاقیت و کار آفرینی ، توانبخشی شناختی، هوش مصنوعی، تیم  سازی و برنامه ریزی در انجمن های علمی و  فلسفه ذهن دایر شد.

 

در این مدرسه شش روزه علمی - آموزشی که دهم شهریور ماه جاری فعالیت خود را آغاز کرد ، دبیران و اعضای انجمن های علمی دانشجویی مغز و شناخت  ضمن فراگیری آموزش مباحث کلان و اولویت های علوم شناختی کشور ، با فعالیت گروهی درقالب نگارش برنامه پیشنهادی برای یک انجمن علمی دانشجویی مغز و شناخت آشنا شدند.

 

همچنین همزمان با برپایی این مدرسه تابستانه دانشجویی  ، نخستین مجمع عمومی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی با حضور نمایندگان اداره فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری و ستاد علوم شناختی و به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس نیز تشکیل و با قرائت اساسنامه شورا و مجمع اتحادیه ، برای تعیین اعضای شورای مرکز ی و هیات بازرسی رای گیری شد.

 

در نتیجه این انتخابات ، نمایندگان دانشگاه های علامه طباطبایی، گیلان، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، نیشابور، صنعتی شریف و پژوهشکده علوم شناختی به عنوان عضو شورای مرکزی و دانشگاه اصفهان به عنوان بازرس اتحادیه  انجمن های علمی – دانشجویی     "مغز و شناخت " انتخاب شدند.

 

در چهارمین مدرسه دانشجویی مغز و شناخت نیز که با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در اواخر مرداد ماه امسال برگزار شد، دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای ، با گذراندن کلاس های تخصصی پژوهش در علوم شناختی، موضوعاتی از جمله تشریح مغز انسان، پایه های عصبی نفکر و زبان، حافظه و یادگیری و بینایی، شناخت اجتماعی، نورومارکتینگ، مدل سازی شناختی، جنبه های شناختی بیماری های روانپزشکی و نورولوژی، توانبخشی شناختی، نقشه برداری مغز حس و ادراک و آگاهی و توجه، مبانی علوم شناختی و علوم اعصاب را فرا گرفتند.

 

filereader.php?p1=main_de8a4abb1615249ee

نظر شما