آزمایشگاه پژوهشی"واقعیت مجازی" دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی درکانال آپارات ستاد علوم شناختی

تاریخ : 1397/06/19

تعداد بازدید : 1922

5 امتیاز از 2 رای

ویدئو کلیپ دیگری از معرفی آزمایشگاه های تحقیقاتی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در کانال آپارات این ستاد، به یک طرح پژوهشی در حوزه "واقعیت مجازی" اختصاص داده شد.

این اقدام در راستای ترویج و معرفی طرح های تحقیقاتی در حوزه علوم شناختی و آشنایی دانشجویان ، محققان و اساتید  با فعالیت های علمی و پژوهشی در این حوزه صورت می گیرد.

 

فعالیت های تحقیقاتی آزمایشگاه واقعیت مجازی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، شامل تحقیق و توسعه در زمینه  واقعیت افزوده و واقعیت مجازی می باشد.

 

این آزمایشگاه در ساخت محصولات خود از توان علمی و نیروی های مجرب و کارآمد ماهر برخوردار بوده و از آخرین دستاوردهای علمی در زمینه ساخت این محصولات بهره می‎برد.

 

محققان و مهندسان شاغل در این آزمایشگاه، متشکل از زیرگروه ‎های مکانیک، برق، و کامپیوتر ، فعالیت های پژوهشی خود را انجام می دهند.

 

این آزمایشگاه تحقیقاتی تحت حمایت ستاد علوم شناختی  با بهره گیری از متخصصان زبده و خلاق و همکاری با شرکت های معتبر بین‌المللی، به‌عنوان معتبرترین آزمایشگاه تحقیقاتی در حوزه های فن آوری های تعاملی و واقعیت مجازی شناخته می‌شود و پیشرو در پیاده سازی فن آوری های نوین هوشمند بوده و با ارائه محصولاتی با کاربری آسان، منطبق با تکنولوژی روز دنیا و با کیفیت جهانی، فصل جدیدی از تحقیقات را در کشور ایجاد کرده است.

 

محصولات و خدمات مبتنی بر تکنولوژی های نوین این آزمایشگاه تحقیقاتی به طور عمده بر موارد "طراحی و ساخت سیستم های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده" ،"پیاده سازی و ساخت ویترین های هوشمند تعاملی"،"پیاده سازی سیستم های نوین هوشمند تبلیغاتی"،"سیستم های اطلاع رسان هوشمند تعاملی"،"خدمات مبتنی بر عینک واقعیت مجازی" و "انواع شبیه‌سازهای رانندگی" استوار است.

 

علاقه مندان برای مشاهده ویدئو کلیپ معرفی این آزمایشگاه تحقیقاتی و کسب اطلاعات لازم می توانند به کانال آپارات ستاد علوم شناختی مراجعه کنند.

 

نظر شما