مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات علوم اعصاب شناختی (Backyard Brain) ویژه دانش آموزان درتهران برگزار می شود

تاریخ : 1397/07/04

تعداد بازدید : 606

5 امتیاز از 3 رای

مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات علوم اعصاب شناختی ویژه دانش آموزان ، با معرفی برگزیدگان این حوزه شناختی ، هفته آینده در تهران برگزار می شود.

این مسابقات به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان با حوزه علوم شناختی و ترویج و ارتقای این دانش در سطح فضاهای آموزشی ، هر ساله با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و با همکاری مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و ادارات کل آموزش و پرورش استانها در دبیرستان علامه حلی تهران برگزار می‏ شود.

 

پنجمین دوره مسابقات علوم اعصاب شناختی از پاییز سال گذشته و با برگزاری دوره سوم "کارسوق‏های قطبی " در سراسر کشور آغاز شد و پس از ارائه طرح‏های پیشنهادی دانش‏آموزان در بهار امسال و داوری طرح ها ، مراسم اختتامیه این مسابقات روز سیزدهم مهر ماه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.

 

مسابقات علوم اعصاب شناختی ویژه دانش آموزان با هدف جذب مغزهای علاقه مند به مطالعه "مغز" با الهام از مسابقات بین المللی مغزهای حیات خلوت  (backyard brain) ، اولین بار در سال 1392 با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی و جمعی از فارغ التحصیلان مدارس دبیرستان علامه حلی برگزار شد.

 

این مسابقات در مرحله آموزش با برگزاری کارسوق‏های قطبی به منظور پوشش سراسر کشور در پنج قطب تهران، شیراز، زنجان، کرمان و سمنان شامل تهیه و تالیف و توزیع جزوات آموزشی در مدارس برگزیده و برپایی کارگاههای آموزشی جهت آشنایی دانش‏آموزان و تربیت دبیران آغاز و در بخش پژوهش با تعریف پروژه‏های تحقیقاتی بر اساس آموزه‏ها و مطالعات جنبی دانش‏آموزان و هدایت و راهنمایی آنها انجام می شود.

 

در پنجمین دوره مسابقات علوم اعصاب شناختی بیش از 900 دانش آموز در قالب 35 تیم و یکصد دبیر از سراسرکشور شرکت داشتند که  سه تیم برتر دانش آموزی در این حوزه معرفی خواهند شد.

 

filereader.php?p1=main_56b54fb4e417a387efa6b4a4e2d332b6.jpg&p2=news&p3=39&p4=1

نظر شما