مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور توسعه علوم شناختی: امنیت علمی کشور در گرو تولید و توسعه علم و فن آوری است

تاریخ : 1397/07/14

تعداد بازدید : 555

5 امتیاز از 4 رای

دکتر " سید کمال خرازی " مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور توسعه علوم شناختی در مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات علوم اعصاب شناختی ویژه دانش آموزان در تهران اعلام کرد: تامین امنیت علمی کشور در گرو تولید و توسعه علوم و فن آوری ها به همت جوانان کشور است.

مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور توسعه علوم شناختی در این مراسم در سخنانی دانش آموزان را سربازان میادین علم و فن آوری معرفی کرد و با اشاره به جانفشانی و فداکاری جوانان در تامین امنیت کشور گفت: همانطور که جوانان رزمنده با تقدیم جان خود علیه دشمنان این مرز و بوم مبارزه می­کنند تا خدشه ای به امنیت کشور وارد نشود، جوانان ما در مدارس و دانشگاهها نیز باید با فراگیری و توسعه علوم و فن آوری های گوناگون، امنیت علمی کشورمان را تامین و تضمین کنند.

 

دکتر "خرازی"  خطاب به دانش آموزان گفت: ما باید علوم و فن آوریهای پیشرفته را همچون یک پدافند علمی در کشور توسعه دهیم تا دیگران نتوانند با تسلط خود بر علم و فن آوری علیه ما اقدامی انجام دهند.

 

 

وی با بیان اینکه امروز برخی از کشورها از جمله آمریکا در حال سرمایه گذاریهای کلان در حوزه علوم شناختی هستند تا با دست یافتن بر اسرار ذهن و مغز سلطه خود را در جهان گسترش دهند، گفت: دنیای کنونی دیگر دوران سخت افزاری نیست و عصر نرم افزاری جایگزین آن شده است.

 

وی تصریح کرد: دانش علوم اعصاب شناختی تاثیرات بسیار عمیقی را در آینده بشریت رقم خواهد زد و کشوری که به این علم و فن آوری تسلط یابد ، برتری را از آن خود خواهد ساخت.

 

دکتر "خرازی " شناسایی استعدادهای درخشان را گامی ارزشمند برای ترویج و ارتقای دانش و فناوری  و اعتلای آینده کشور دانست و خاطر نشان ساخت : دانش آموزان به عنوان سربازان جامعه علمی وظیفه خطیری برای ساختن آینده کشور بر عهده دارند و برای دستیابی به این هدف مقدس باید با خلوص نیت ، فروتنی و وطن دوستی در مسیر علم و پژوهش گام بردارند.

 

لازم به یادآوری است ،مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات علوم اعصاب شناختی ویژه دانش آموزان، با حضور دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان ، عصر روز جمعه ( سیزدهم مهرماه) در دبیرستان علامه حلی تهران برگزار شد.

 

 در پنجمین دوره مسابقات علوم اعصاب شناختی بیش از 900 دانش آموز در 35  تیم و یکصد دبیر از سراسرکشور شرکت داشتند که  سه تیم برتر دانش آموزی در این حوزه معرفی شدند.

 

در مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات علوم اعصاب شناختی که دکتر "محمد تقی جغتایی " مشاور عالی ستاد علوم شناختی در امور آموزش و جمعی دیگر از مسوولان و اساتید آموزشی و دانشگاهی شرکت داشتند، دو تیم دانش آموزی از دزفول  و یک تیم  از زاهدان به عنوان گروه های برتر دانش آموزی از سوی داوران برگزیده و معرفی شدند.

نظر شما