رییس مرکز ملی استعدادهای درخشان در مسابقات علوم اعصاب شناختی : مسیر توسعه کشور به پیشرفت علم بستگی دارد

تاریخ : 1397/07/15

تعداد بازدید : 547

5 امتیاز از 2 رای

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات دانش آموزی علوم اعصاب شناختی ، اعلام کرد: مسیر توسعه کشور به پیشرفت علم و فن آوری بستگی دارد.

خانم دکتر " فاطمه مهاجرانی " در مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات دانش آموزی علوم اعصاب شناختی، برگزاری این رقابت های علمی بیانگر تلاش و فعالیت های گسترده در مسیر پیشرفت برای توسعه علوم و فن آوری ها و درنوردیدن مرزهای دانش است.

 

وی با اشاره به اینکه توجه به علوم جدید و پرورش استعدادهای نخبه ، آینده درخشان تری را در مسیر دستیابی به علوم و فن آوری های برای کشور رقم می زند، تصریح کرد: امروزه دانش علوم شناختی با تلاش ها و فعالیت های انجام شده در سطح کشور ، در جایگاه مطلوبی قرار دارد و مسیر توسعه علمی درحال پیشرفت است.

 

وی با قدردانی از تلاش ها و فعالیت های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در امر ترویج و گسترش حوزه های علوم شناختی در سطح کشور ، این مسابقات را گامی ارزشمند در مسیر پیوستگی میان مدرسه و دانشگاه  دانست و افزود: مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با همکاری ستاد توسعه علوم شناختی و اساتید و محققان مجرب تلاش دارد تا در راه توسعه و ارتقای علوم جدید و حوزه های میان رشته ای گام های اساسی برداشته شود.

 

مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات علوم اعصاب شناختی ویژه دانش آموزان، با حضور دکتر "سید کمال خرازی" ، مشاور عالی ستاد علوم شناختی در امور آموزش ، جمعی از مسوولان و اساتید آموزشی و دانشگاهی عصر روز جمعه ( سیزدهم مهرماه) در دبیرستان علامه حلی تهران برگزار شد.

 

  در پنجمین دوره مسابقات علوم اعصاب شناختی بیش از 900 دانش آموز در 35  تیم و یکصد دبیر از سراسرکشور شرکت داشتند که  دو تیم دانش آموزی از دزفول  و یک تیم  از زاهدان به عنوان گروه های برتر دانش آموزی از سوی داوران برگزیده و معرفی شدند.

نظر شما