محققان و متخصصان علوم اعصاب با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در تهران گردهم می آیند

تاریخ : 1397/08/23

تعداد بازدید : 657

5 امتیاز از 4 رای

با هدف تقویت و گسترش همکاری ها، انتقال تجارب و داده ها و نیز ایجاد انگیزه و فرصت های علمی و تخصصی ،هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی ماه آینده در تهران گشایش می یابد.

این کنگره با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، توسط مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران و انجمن علوم اعصاب ایران با حضور اندیشمندان، پژوهشگران ، دانشجویان و مسوولان آموزشی و پزشکی به مدت سه روز از بیست و یکم آذرماه امسال در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.

 

این رویداد علمی شامل جدیدترین یافته ها در قالب سخنرانی، کارگاه و سمپوزیوم آموزشی برای اشتراک گذاری نتایج پژوهشی و ارایه پوستر است و زمینه را برای همکاری های گسترده و گروهی میان محققان و متخصصان رشته های علوم اعصاب پایه و بالینی فراهم می آورد.

 

از سوی دیگر دبیر علمی بالینی هفتمین کنگره علوم اعصاب در گفت و گو با بخش خبری ستاد توسعه علوم شناختی اعلام کرد: برپایی این همایش علمی و تخصصی یکی از راه های ایجاد و تقویت انگیزه ها برای گسترش همکاری در بخش های درمانی ، پژوهشی و آموزشی است و سبب می شود نتایج و یافته های علمی با طرح مباحث تخصصی میان پژوهشگران و اساتید رشته های حوزه علوم اعصاب مورد تبادل نظر و گفت و گو قرار گیرد.

 

وی گفت: در این نشست تخصصی حوزه های مرتبط با شناخت ، تکامل، هیجانات حسی و حرکتی ، آسیب های حرکتی، روانشناسی ، بازتوانی های شناختی و عصبی و فلسفه اخلاق در علوم اعصاب مورد مشورت و رایزنی قرار دارد.

 

به گفته دبیر علمی این رویداد آموزشی و تخصصی ، شماری از محققان و متخصصان حوزه های علوم اعصاب پایه و بالینی از چندین کشور اروپایی و آسیایی به همراه جمعی از اساتید و صاحبنظران ایرانی رشته های علوم اعصاب در هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی شر کت داشته و به تبادل نظر و انتقال یافته های علمی می پردازنند.

 

وی نقش ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و علوم اعصاب در سطح مراکز علمی و تخصصی را حائز اهمیت دانست و گفت: با حمایت های ستاد توسعه علوم شناختی، فعالیت ها و اقدامات مثبت پژوهشی درحوزه های علوم شناختی و علوم اعصاب شناختی در مراکز آموزشی و دانشگاهی انجام شده است.

 

دبیر علمی بالینی این کنگره اضافه کرد: به واسطه نقش مهم ستاد توسعه علوم شناختی، در هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی نشستی تخصصی علوم شناختی با حضور اساتید و محققان نیز برگزار می شود .

 

وی همچنین گفت: در نظر است در خلال برپایی این کنگره المپیاد دستیاری رشته های مختلف علوم اعصاب بالینی نیز برگزار و جوایزی نیز به نفرات برتر اهداء شود. 

 

نظر شما