ترویج دانش علوم شناختی در مدارس و پژوهش سراها

تاریخ : 1397/10/01

تعداد بازدید : 490

5 امتیاز از 6 رای

به منظور ترویج دانش علوم شناختی و با اجرای طرح "سفیران مغز و شناخت " در سطح مدارس و پژوهش سراهای تهران و برخی از استان های کشور، بیش از هیجده هزار دانش آموز دیگر امسال با حوزه های علوم شناختی و ساختار و عملکرد مغز آشنا شدند.

این طرح برای چهارمین سال متوالی با حمایت کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و با همکاری انجمن علوم اعصاب و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران  و به مناسبت "هفته ترویج علم" با شعار « علم در خدمت صلح و توسعه» ، به منظور معرفی علوم و فن آوری های شناختی توسط دانشجویان نخبه رشته های پزشکی، فنی مهندسی و روانشناسی درسطح مدارس  به اجرا در آمد.

 

 طرح "سفیران مغز و شناخت " به‌ عنوان گامی مؤثر در جهت معرفی عمومی و آموزش نسل آینده محسوب می شود و دانشجویانی که به عنوان سفیران مغز و شناخت به مدارس اعزام می شوند، دوره های تخصصی مبانی علوم شناختی، تشریح مغز، بیماری های اعصاب، فن بیان و روش تحقیق در علوم اعصاب شناختی را طی کردند.

 

  طرح "سفیران مغز و شناخت " با استقبال چشمگیری در سطح مدارس و درمیان دانش آموزان و مدیران این فضاهای آموزشی و علمی روبرو شد و در هر دوره انجام آن هزاران  دانش آموز ، با حوزه های علوم شناختی  به عنوان دانشی میان رشته ای که می تواند به ارتقای کیفیت زندگی بشر کمک کند و نیز ساختار و عملکرد مغز آشنا شده و آموزش های لازم را دریافت می کنند.

 

نظر شما