نفرات برتر مرحله اول پنجمین دوره مسابقه ملی دانش مغز برگزیده و معرفی شدند

تاریخ : 1397/10/17

تعداد بازدید : 472

5 امتیاز از 2 رای

نفرات برتر مرحله اول پنجمین دوره مسابقه ملی دانش مغز از میان بیش از سه هزار دانش آموز داوطلب سنین سیزده الی هیجده سال، از مدارس استان¬های کشور برگزیده و معرفی شدند.

در اولین مرحله این مسابقه 32 دانش آموز داوطلب با کسب بیشترین امتیاز ، از سوی دبیرخانه اجرایی به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.

 

در مرحله نخست این مسابقه ، شهرهای اصفهان ، تهران ، رشت ، مشهد و شهریار با بیشترین دانش آموز دواطلب برگزیده ،بهترین عملکرد را به خود اختصاص دادند.

 

 مسابقه ملی دانش مغز هر ساله در دو مرحله در ماه های آذر و فروردین در سطح مدارس متوسطه­ کشور از سوی انجمن علوم اعصاب ایران و آزمایشگاه ملی نقشه برداری از مغز و با حمایت ستاد توسعه­ی علوم شناختی برگزار می شود.

 

   برگزیدگان مرحله اول این مسابقه ،عضو باشگاه مغز و شناخت ستاد علوم شناختی شده و مورد حمایت­های آموزشی و پژوهشی قرار می­گیرند.

 

نفرات برتر این مرحله از مسابقه دانش مغز دردو ماه آینده با شرکت در دوره­ های تخصصی علوم اعصاب که از طرف انجمن علوم اعصاب و آزمایشگاه ملی نقشه برداری از مغز و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران و کلینیک مغز و شناخت و با حمایت ستاد توسعه­ علوم و فن آوری­های شناختی برگزار می­شود، با مهمترین جنبه­های تشریح و عملکرد و بیماری­های سیستم عصبی انسان آشنا می­شوند.

 

برگزیدگان این مرحله در دور دوم مسابقه که مرحله نهایی کشوری محسوب می­شود در فروردین ماه سال آینده  برای کسب مدال­ های طلا و نقره و برنز با یکدیگر به رقابت می­پردازند.

 

دانش آموز ممتاز و برتر مرحله دوم مسابقه دانش مغز ، به عنوان نماینده­ ایران برای شرکت در مسابقات بین المللی دانش مغز 2019  (Brain Bee 2019) که تابستان سال آینده از طرف انجمن جهانی علوم اعصاب در کشورکره­ جنوبی برگزار خواهد شد، معرفی و با نمایندگان بیش از 50 کشور جهان رقابت می کند.

 

در نخسین مرحله مسابقه دانش مغز ، کمند صوفی آبادی، هلیا محمدقاسمی، غزل روحانی و سارا محمدی از  تهران، ریحانه اسدی، روژان باژبان، فرزاد بهرامی دمقی از رشت ، سارا قنبریان، مهدی افشاری اسفیدواجانی، محمدپارسا مساح بوانی، نوید مزروعی، آنیتا حکیمی، غزال توانگر، آرش سلطانی و کوثر اسلامیان از اصفهان ،احسان رضایی مقدم، کیارش شاهسون، شایان مقدم کوهی از اندیشه و شهریار، زهرا حسینی­نیا، نیلوفر پاکروی از اردبیل، کتایون قربانی، مارال ناجی­پور، پوریا توسی از مشهد، بهار ملاحسینی از رفسنجان، آروین رفیع از قزوین، سیده زینب اسلامی منش از بروجن، هلیا قربانی کلخواجه از آبادان، معصومه قانع­کیا کلایه از لاهیجان، متین احمدنیاء از نیشابور، فرشاد کشاورز از ارسنجان، پوریا ولی پور از بابل و دیبا زاهد طلب از بندرعباس به عنوان نفرات برتر انتخاب و معرفی شدند

نظر شما