مدیرآزمایشگاه تحقیقاتی دانشگاه"پیکاردی" فرانسه: توان مندی و دانش محققان ایرانی درحوزه های علوم شناختی چشمگیر است

تاریخ : 1397/12/21

تعداد بازدید : 503

5 امتیاز از 4 رای

پروفسور"فابریس والیوس" " fabrice wallois مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی دانشگاه "پیکاردی ژول ورن " فرانسه، توانمندی و دانش اساتید و محققان و متخصصان ایرانی در حوزه های علوم شناختی و درمان بیماری ها با استفاده از شیوه های علمی را چشمگیر خواند.

وی که به منظور رایزنی درباره راههای توسعه و گسترش همکاری های دوجانبه علمی و پژوهشی به کشورمان سفر کرده است ، در گفت و گو با بخش خبری ستاد علوم شناختی ، بر انتقال تجارب و یافته های تحقیقاتی میان اساتید، نخبگان و متخصصان ایرانی و فرانسوی و نیز توسعه همکاری ها ی مشترک میان مراکز علمی و تخصصی دو کشور تاکید کرد.

 

محقق فرانسوی تصریح کرد: ایجاد شبکه ارتباطی تحقیقاتی میان کشورش با مراکز علمی ایران ضروری است و این امربه توسعه و گسترش همکاری های دو جانبه در حوزه های علوم شناختی میان ایران و فرانسه منجر می شود.

 

استاد دانشگاه "پیکاردی " فرانسه ایجاد شبکه های همکاری مشترک را زمینه ساز تقویت و گسترش ارتباطات میان اساتید، پژوهشگران و نخبگان ایرانی و فرانسوی دانست و با اعلام آمادگی این دانشگاه برای تحقق این امر، خواستار گسترش اجرای پروژه های تحقیقاتی وکلینیکی در حوزه های اختلالات شناختی بویژه درمیان کودکان شد.

 

مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی دانشگاه "پیکاردی ژول ورن " فرانسه ، تلاش های اساتید ، محققان ، پژوهشگران و صاحبنظران ایرانی در حوزه های علوم شناختی و تحقیقاتی در یافتن راهکارها و شیوه های درمان موثر بیماری ها را ستودنی خواند.

 

وی در این گفت و گو، پیرامون آینده همکار های علمی میان ایران و فرانسه گفت: گسترش همکاری ها میان اساتید ایرانی و فرانسوی درحوزه های علوم شناختی حائز اهمیت است و افزود، توان مندی ها و دانش مختصصان ایرانی درزمینه های علوم شناختی و درمان بیماری ها با استفاده از شیوه های علمی بیانگر رشد دانش علمی درایران است.

 

پروفسور "فابریس والیوس استاد دانشگاه " پیکاردی" فرانسه همچنین تاکید کرد: شناسایی نقاط قوت همکاری ها ی مشترک، تقویت روابط متقابل علمی و انتقال تجارب و یافته های علمی ، فرصت های جدیدی را برای تعمیق همکاری های مشترک میان ایران و فرانسه بوجود می آورد و اجرای پروژه های مشترک زمینه ساز همکاری های جدید دو کشور خواهد شد. 

 

وی خاطر نشان کرد: ستاد علوم شناختی به عنوان متولی و ایفا گر رشد و ارتقای دانش علوم شناختی در ایران می تواند نقش ارزنده ای در امر هدایت و توسعه همکاری ها ی علمی و تحقیقاتی میان ایران، فرانسه و در سطح اروپا ایفا کند.

نظر شما