دبیرستادتوسعه علوم شناختی:علوم شناختی از پیش ‌دبستان تا دانشگاه توسعه می‌یابد

تاریخ : 1397/12/28

تعداد بازدید : 370

5 امتیاز از 5 رای

دکتر "مجید نیلی احمد آبادی " دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی ، توسعه علوم شناختی از مقطع پیش دبستانی تا دانشگاه را یکی از اهداف مهم این ستاد عنوان کرد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی با بیان این که این ستاد اقدامات و فعالیت های مهم و مؤثری درحوزه علوم شناختی و شناخت ذهن و مغزدر پنج سال گذشته انجام داده است، گفت: تقویت نیروی انسانی دراین حوزه از برنامه های ستاد درطی این سال ها بود و این ستاد تلاش کرد تا زیرساخت‌های اولیه در امر تقویت نیروی انسانی را فراهم سازد و مانع از مهاجرت نیرو‌های انسانی فرهیخته شود.

 

وی افزود: توسعه علوم شناختی درمیان آحاد مردم بویژه ازمقطع پیش دبستانی تا دانشگاه یکی از اهداف مهم و برنامه های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی است.

 

وی ترویج حوزه های علوم شناختی درسطح جامعه و استفاده از فن آوری های این حوزه را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد: کاربرد علوم شناختی درمسائل کلان اجتماعی، تغییر نگرش و افزایش تاب آوری در برابر مشکلات جامعه یکی دیگر از اهداف توسعه علوم شناختی درسال های آتی است زیرا درک ما از شرایط می تواند پایداری و تاب آوری جامعه را افزایش دهد.

نظر شما