با هدف توسعه و ترویج دانش نقشه برداری مغز/ سومین سمپوزیوم تازه‌های نقشه برداری مغز ایران درتهران برگزار می شود

تاریخ : 1398/01/27

تعداد بازدید : 367

5 امتیاز از 4 رای

"سومین سمپوزیوم تازه ‌های نقشه برداری مغز ایران" با هدف تبادل اطلاعات و یافته های علمی و تخصصی در حوزه نقشه برداری مغز، معرفی تکنولوژی های برتر و نیز توسعه و ترویج دانش نقشه برداری مغز در سطح کشور روز یازدهم اردیبهشت امسال در تهران برگزار خواهد شد.

سمپوزیوم تازه‌ های نقشه برداری مغز ایران توسط  آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و با حمایت مجموعه ای از نهادها و مراکز تخصصی و علمی و ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به مدت دو روز در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

 

در این سمپوزیوم پنل های تخصصی کاربردهای کلینیکی و تحقیقاتی تحریک مغزی، کاربردهای کلینیکی و تحقیقاتی سیگنال‌های مغزی، و کاربرد نقشه برداری مغز در طرح‌ریزی پیش از جراحی  و نیز نشست های تخصصی با انجمن های علمی و پزشکی و پژوهشگران و فن آوران نقشه برداری مغز برگزار خواهد شد و یازده تن از اساتید داخلی و خارجی در این گردهمایی دیدگاه ها و یافته های تخصصی و علمی خود در حوزه دانش نقشه برداری مغز را بیان می کنند.

 

علم "نقشه برداری مغز " و کاربرد آن در زمینه‌های مختلف از جمله پزشکی، روانپزشکی، روانشناسی، علوم اعصاب، علوم شناختی در سال‌های اخیر با استقبال گسترده پژوهشگران و دانشمندان حوزه‌های گوناگون روبرو شده  و سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی نیز در این حوزه درکشورهای مختلف در حال انجام است.

 

همزمان با سومین سمپوزیوم تازه‌ های نقشه برداری مغز ایران،  دومین جشنواره‌  پژوهش و فن آوری نقشه برداری مغز نیز با هدف معرفی پژوهشگر برتر و حمایت از فن آوری ها در حوزه‌ی نقشه برداری مغز نیز برگزار و نمایشگاهی از توانمندی ‌های شرکت‌های دانش بنیان حوزه‌ی نقشه برداری مغز نیز دایر می شود.

 

دکتر "محمدرضا آی "رییس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و سومین سمپوزیوم تازه ‌های نقشه‌ برداری مغز ایران اعلام کرد: این رویداد با هدف ایجاد همگرایی هرچه بیشتر و ارتقاء سطح آگاهی پژوهشگران و محققان در حوزه‌ علوم و فن آوری‌های شناختی به ویژه نقشه برداری مغز،  با حضور متخصصان این حوزه برگزار می‌شود.

 

وی افزود: در این سومین رویداد مهم در حوزه نقشه برداری مغز تلاش می شود نیازهای پژوهشی و پتانسیل ‌های موجود در کشور به اساتید، دانشجویان و محققان معرفی و زمینه بهره‌برداری هرچه بهتر از این امکانات فراهم شود.

 

رییس ازمایشگاه ملی نقشه برداری مغز ابراز امیدواری کرد: سومین سمپوزیوم تازه‌ های نقشه‌برداری مغز ایران به عنوان بزرگترین رویداد نقشه برداری مغز کشور با برگزاری کارگاهها و سمینارهای جانبی در راستای بهره‌مندی پژوهشگران این حوزه و همگرایی این دانش بتواند بستری مفید را برای علاقه ‌مندان مهیا کند.

 

به گفته وی در راستای ایجاد انگیزه در پژوهشگران و فن آوران این حوزه برای بومی‌سازی تجهیزات و فن آوری ‌های نقشه برداری مغز همزمان با سومین سمپوزیوم، دومین جشنواره‌ی پژوهش و فن آوری نقشه ‌برداری مغز نیز برگزار خواهد شد و این رویداد فرصتی را برای شرکت‌ های دانش بنیان حیطه‌ی نقشه‌برداری مغز فراهم می‌کند تا محصولات و فن آوری‌ های خود را معرفی کرده و به عرصه‌ی ظهور بگذارند.

 

در حاشیه‌ی این سمپوزیوم، نشست دبیران و اعضای شاخه‌ دانشجویی نقشه برداری مغز ایران نیز برگزار خواهد شد.

 

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، از تمامی اساتید، پژوهشگران، علاقه ‌مندان و فعالان این حوزه خواسته است با شرکت در این رویداد، بر غنای علمی آن افزوده و در ترویج این دانش رو به ‌رشد کشور مشارکت نمایند.

نظر شما