سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در تهران برگزار می شود

تاریخ : 1398/02/04

تعداد بازدید : 238

5 امتیاز از 3 رای

سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد با هدف دستیابی به آخرین یافته های علمی تحقیقاتی متخصصان و ارتقای آگاهی درمانگران در پیشگیری ، درمان و توانبخشی اعتیاد ، اواخر مردادماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

دکتر "آفرین رحیمی موقر" دبیر علمی این کنگره اعلام کرد: سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد توسط مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مرکز ملی مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و نیز شماری از مراکز علمی و تحقیقاتی  به مدت سه روز از سی ام مرداد ماه امسال در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران برگزار می شود.

 

وی گفت: پیشگیری از اعتیاد، درمان ، بازتوانی و پرستاری اعتیاد، بیولوژی ، ژنتیک و فارماکولوژی اعتیاد ، آموزش در اعتیاد ، همه گیر شناسی ، ارزیابی های تشخیصی ، سم شناسی و شیمی مواد مخدر از جمله محورهای سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد است که توسط اساتید و صاحبنظران برجسته داخلی و بین المللی مورد بررسی و تبادل نظر قرار می گیرد.

 

وی افزود: روانشناسی و روانپزشکی اعتیاد، کاهش آسیب ها، بیولوژی اعتیاد و علوم اعصاب و نیز اعتیاد های رفتاری از دیگر محورها و مباحث این رویداد بین المللی است.

 

دبیر علمی سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد همچنین یادآورشد: این گردهمایی علمی ، تخصصی دارای  امتیاز بازآموزی برای پزشکان و متخصصان رشته های مختلف از جمله بیماری های داخلی ، روانپزشکی ، روانشناسی ، نورولوژی و سایر رشته های تخصصی است و شرکت سخنرانان داخلی و خارجی در حیطه های مختلف از ویژگی های این رویداد علمی بحساب می آید.

 

وی گفت: این رویداد با حضور و مشارکت ارزنده تمامی صاحبنظران و فعالان حوزه های مرتبط در سطح ملی و بین المللی برگزار و در مدت سه روز پربایی آن  سخنرانی ها، پانل های تخصصی، کارگاههای آموزشی با ارایه مقالات و سایر تولیدات علمی در رشته ها و موضوعات مختلف از جمله علوم پایه، بالینی، انسانی، اجتماعی، حقوقی نیز برپا خواهد شد.

 

به گفته وی این کنگره فرصت مناسبی است تا ااساتید، صاحبنظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندرکاران، در سطح ملی و بین المللی، نقطه نظرات و تجارب خویش را در تمامی موضوعات در راستای محور های اصلی کنگره به اشتراک گذارند.

 

وی همچنین از پزشکان ، متخصصان ، پژوهشگران ، درمانگران و  علاقه مندان خواست با ارایه آخرین دستآورهای پژوهشی در قالب مقاله در این رویداد علمی مشارکت کنند.

 

نظر شما