سومین سمپوزیوم تازه‌های نقشه برداری مغز ایران با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی درتهران گشایش یافت

تاریخ : 1398/02/11

تعداد بازدید : 336

5 امتیاز از 4 رای

سومین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران" با هدف ترویج دانش نقشه برداری مغز و تبادل اطلاعات و یافته های علمی و نیز معرفی تکنولوژی های برتر این حوزه ، با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی روز چهارشنبه در دانشگاه علوم پزشکی تهران گشایش یافت.

در این سمپوزیوم که به مدت دوروز ادامه دارد ، پنل های تخصصی کاربرد های کلینیکی و تحقیقاتی تحریک مغزی، کاربردهای کلینیکی و تحقیقاتی سیگنال‌های مغزی، و کاربرد نقشه برداری مغز در طرح‌ ریزی پیش از جراحی و نیز نشست های تخصصی با انجمن های علمی و پزشکی و پژوهشگران و فن آوران نقشه برداری مغز برگزار و شماری از اساتید داخلی و خارجی دیدگاه ها و یافته های تخصصی و علمی خود در حوزه دانش نقشه برداری مغز را ارایه می دهند.

 

  دکتر "محمدرضا آی "رییس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در مراسم گشایش این سمپوزیوم اعلام کرد: این رویداد علمی با هدف ایجاد همگرایی هرچه بیشتر و ارتقای سطح آگاهی پژوهشگران ، متخصصان ، دانشجویان و علاقه مندان به فعالیت در حوزه دانش مغز به ویژه نقشه برداری مغز برگزار شد. 

 

وی گفت: در راستای ایجاد انگیزه در پژوهشگران و فن آوران این حوزه برای بومی‌سازی تجهیزات و فن آوری ‌های نقشه برداری مغز همزمان با سومین سمپوزیوم، فعالیت دومین جشنواره‌  پژوهش و فن آوری نقشه ‌برداری مغز نیز آغاز شد تا  شرکت‌ های دانش بنیان بتوانند محصولات و فن آوری‌ های خود را معرفی کنند.

 

دکتر" آی " در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به فعالیت ها و اقدامات آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز یادآورشد: در سال گذشته 19 نوع خدمات جدید به مجموعه فعالیت های  این آزمایشگاه افزوده شده و بانک اطلاعاتی این مرکز نیز با کارایی مطلوب و موثر برای فعالیت های پژوهشی و علمی در اختیار پژوهشگران و متخصصان و علاقه مندان قرار دارد.

 

به گفته وی برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه های تخصصی برای توسعه و ترویج دانش نقشه برداری مغز در استان های کشور و نیز راه اندازی سیستم محاسباتی آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از دیگر فعالیت های این مرکز علمی و تخصصی در سال گذشته بود و با تدوین سیاست های راهبردی این آزمایشگاه، تلاش می شود فعالیت ها و عملکرد آن هرچه بیشتر گسترش یابد.

 

دربرپایی سمپوزیوم تازه‌ های نقشه برداری مغز ایران توسط آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز ، مجموعه ای از نهادها و مراکز تخصصی و علمی نیز مشارکت دارند.در حاشیه‌ی این سمپوزیوم، نشست دبیران و اعضای شاخه‌ دانشجویی نقشه برداری مغز ایران نیز برگزار می شود.

نظر شما